LÖSEV’DEN DOLANDIRICILARA KARŞI UYARI! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

LÖSEV’DEN DOLANDIRICILARA KARŞI UYARI!

Bu haber 09 Ekim 2019 - 15:31 'de eklendi ve 507 kez görüntülendi.

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), vatandaşları LÖSEV adıyla dolandırmaya çalışanlara karşı dikkat çekmek amacıyla afiş yayınladı. İlçemizde de uyarı afişleri asılan LÖSEV’in çağrısına duyarlılığı ile tanınan Arış İletişim Sahibi Mehmet Ali Arış da destek verdi. Arış, ilçede artan Lösemi Hastalarına Destek bağışçılarına dikkat çekti.

Samandağ Belediyesine bağlı zabıtaların ve emniyet mensuplarının bu konuda aktif çalışma yapmaları gerektiğinin altı çizilirken; LÖSEV, dolandırıcıların illerde, köylerde kapı kapı dolaşarak LÖSEV ve lösemili çocuklar adına para topladıklarını ilçemizde ise özellikle Pazartesi günleri kadınların etrafında dolanarak duyguların suiistimal edildiğine dikkat çekildi.

LÖSEV’den dolandırıcılara dikkat çekme amacıyla yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

Kapınıza gelip LÖSEV adına gazete satmaya, sahte makbuzlarla bağış toplamaya çalışan kişilere itibar etmeyiniz. Palyaço kıyafetiyle veya maske takmış lösemili çocuk görünümüyle sokakta size LÖSEV adına bir şeyler satmak isteyenlere inanmayınız.

Organize şekilde hareket eden, topladıkları bağışları kendi çıkarları doğrultusunda kullanan bu çetelere karşı dikkatli olunuz.

Dolandırıcıları 155 Polis İmdat’a ve 0312 447 06 60 LÖSEV İhbar Hattı’na bildiriniz.

Çünkü LÖSEV; Asla sokakta para toplamaz, Parayla gazete satmaz, Kapınıza gelerek bağış istemez…

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı