“LGS’DE İLÇEMİZE TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ KAZANDIRDIK” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“LGS’DE İLÇEMİZE TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ KAZANDIRDIK”

Bu haber 17 Temmuz 2020 - 13:41 'de eklendi ve 1.331 kez görüntülendi.

İlçemizde faaliyet gösteren Ekin Eğitim Kurumları bu sene de LGS’de hem bireysel hem kitlesel düzeyde üstün başarılara imza attıklarını ifade ederek İlçemize Türkiye Birinciliğini kazandırdıklarını belirttiler.

Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Adına Yıldız Kuzu konu üzerine yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere 2020 LGS yine zorlu bir sınav olarak gerçekleşmiştir.  Sınava katılım sayısı geçen yıla oranla ciddi düzeyde artmıştır. Özellikle Türkçe Matematik testlerinin öğrencileri zorladığı kayda geçmiştir.   2020 LGS’ye daha çok öğrenci katılmasına rağmen Ekin öğrencileri rakiplerine fark atarak her yıl olduğu gibi hem bireysel hem kitlesel düzeyde üstün başarılara imza atmışlardır.

  1. Sınıftan itibaren Ekin’in öğrencisi olan Bedia Deniz Doğru tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan ile 2020 LGS Türkiye birincisi olmuştur. Alınan bu sonuçla Ekin Eğitim Kurumları Hatay’da özel kurumlar arasında Türkiye birinciliği elde eden tek kurum olmuştur. Öğrencimizin elde ettiği bu en üst düzeydeki başarıyı kamuoyu ile paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.

Ayrıca sınavda sadece 1 soruyu yanlış yapan Yusuf Berdan Şah Türkiye çapında en yüksek okullara girebilecek bir puan elde ederek ikincimiz olmuştur.

2020 LGS’de açıklanan sonuçlara göre; kitlesel başarıda Ekin Eğitim Kurumlarında yüzdelik başarılarına göre;

0,01-1,00 yüzdelik dilimi arasında 14 öğrencimiz,

1,01-2,00 yüzdelik dilimi arasında 16 öğrencimiz,

2,01-4,00 yüzdelik dilimi arasında 19 öğrencimiz,

4,01-6,00 yüzdelik dilimi arasında 21 öğrencimiz,

6,01-9,01 yüzdelik dilimi arasında 34 öğrencimiz yer almıştır.

Alınan bu sonuçlarla beklenen taban puanlarına göre 125 öğrencimiz sınavla öğrenci alan nitelikli okullara yerleşebilecek puanlar elde etmiştir.

MEB tercih listelerine göre Hatay da nitelikli okulların kontenjanları 30 ar öğrenci arttırılmış, ayrıca Nihal Turgut Anlar Anadolu Lisesi 136 öğrenci kontenjanıyla sınavla alan okullar arasına alınmıştır. Böylece Anadolu meslek liseleri ve sosyal bilimler lisesi hariç sınavla öğrenci alan okulların toplam kontenjanı 706 olmuştur.

Bu veriler göz önünde tutulduğunda Antakya ve çevresinde yüzlerce hazırlık kurumu arasında Ekin Eğitim Kurumları toplam kontenjanın %13 ünü dolduracak bir başarıyı elde etmiştir. Ekin gerçekleştirdiği bu başarıyla her alanda lider kurum olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

2020 LGS tercih işlemleri resmi olarak 20 Temmuz ile 29 Temmuz arasında yapılacaktır. Ekin rehberlik servisi en doğru tercih için tüm hazırlıkları tamamlamıştır. Tüm öğrenci ve velileri tercih listelerini oluşturmak için Ekin’e davet ediyoruz.

Ekin öğrencilerinin LGS’de Türkiye birinciliği ve buna eşlik eden yüksek puanlarla elde ettikleri bu üstün başarıda emeği geçen herkese ve özellikle Ekin’in fedakar öğretmenlerine ve çalışanlarına teşekkür ederiz. Öğrencilerimize ileriki öğrenim hayatlarında başarılar dileriz” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı