LASTİK SİZİ HEM YOLA, HEM HAYATA BAĞLAR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

LASTİK SİZİ HEM YOLA, HEM HAYATA BAĞLAR

Bu haber 23 Haziran 2017 - 15:55 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

Bayram öncesi trafiğe dikkat!

İlçemizde kısa bir süre önce aldığı Lassa Bridgestone Samandağ Bayiiliği çalışmaları ile ilçe halkının memnuniyetini kazanan başarılı girişimci Sabit Yorgun, ilçemiz halkının bayramını kutlarken, trafiğe dikkat çekerek uyarıda bulundu.

Yorgun’dan 5 Önemli Uyarı…

Lassa Bridgestone Samandağ Bayiii Yorgun, sürücülere çağrıda bulunarak, ‘Bayram tatilinde trafiğe çıkmadan önce mutlaka lastiklerinizin hava ve diş derinliğini kontrollerini yaptırın. Lastik, güvenli bir sürüş için can simididir. Lastik sizi hem yola, hem hayata bağlar”dedi..

Yola Çıkmadan evvel muhakkak lastik kontrolu yaptırın diyen Yorgun, “vatandaşı 5 önemli nokta ile ilgili göreve davet ediyoruz. 1-Yaşam kemeri kullanımının, kazalardaki ölüm riskini ön koltuk yolcuları için yüzde eli, arka koltuk yolcuları için yüzde yetmiş beş kadar azaldığını hatırlat ve seyir halindeki araçları sürücü ve yolcuların yaşam kemerlerin takılı olmasını sağla.

2-Şehirlerarası otobüs seyahatlerinde tüm koltuklarda yaşam kemeri takmayı ve takmayanları uyarmayı unutma.

3-Boyu 150 santimetreden kısa ve ağırlığı 36 kg az olan yolcuların arka koltukta ve çocuk bağlama sistemleri ile yolculuk yapmalarını sağla.

4-Araç sürücülerinin yolculuk esnasında cep telefonu ile konuşmalarının kazaya sebep olacağını ve bu yüzden çok tehlikeli olduğunu anlat.

5-Uyduğumuz her trafik kuralının birbirimize duyduğumuz saygının ifadesi olduğunu unutma ve unutturma”dedi.

Lassa Bridgestone Samandağ Bayiii Yorgun, halkın bayramını kutlarken, “insan hayatında en unutulmaz zamanlar hiç kukusuz ki bayram zamanlarıdır. Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmetle ve şefkatle dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan Bayramımız mübarek olsun. Başta aile büyüklerimiz olmak üzeri büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öperiz. Lassa Bridgestone Samandağ Bayiiliği ailesi olarak tüm ilçemiz halkının nice bayramları kardeşçe geçirmesini yürekten dileriz”dedi.

 Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı