ÜST REKLAM

logo

reklam

LARA, TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Antalya’da düzenlenen Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcuları bir araya getiren Türkiye Şampiyonluğu Satranç Turnuvasında ilçemiz esnaflarından Haydar Miçooğulları’nın kızı Lara Miçooğulları, Türkiye Üçüncüsü oldu.

Türkiye İş Bankası’nın ana sponsorluğunda Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından Antalya’da düzenlenen ve Türkiye’nin 81 ilinden 7’den 77’ye her yaş grubundan toplam 2 bin 810 sporcunun hamlelerine sahne olan dev şampiyonada Taç Temel Lisesi öğrencisi aynı zamanda Hatay BŞB sporcusu Miçooğulları ve diğer sporculara madalyaları ve kupalarının verildiği ödül törenine TSF Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda konuk katıldı.

Şampiyonalarda, küçüklerden 185, yıldızlardan 108 olmak üzere toplam 293 sporcu milli takım havuzuna girdi. Sporcular aldıkları derecelere göre Türkiye’yi “Dünya ve Avrupa Yaş Grupları” ile “Dünya ve Avrupa Okullar Satranç Şampiyonaları”nda temsil edecekler.

7 yaşından bu yana satranç sporu ile ilgilenen Satranç sevdalısı Lara’yı, turnuvada antrenörü Metin Alper yalnız bırakmadı.

Haber: Ali Doğru Foto: Haber Merkezi

Share
583 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?