KUTLAMALAR İLÇEMİZDE DE GERÇEKLEŞTİ | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KUTLAMALAR İLÇEMİZDE DE GERÇEKLEŞTİ

Bu haber 26 Haziran 2019 - 9:39 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.

Türkiye’nin dört bir tarafı, İmamoğlu Zaferini Kutladı…

Samandağ CHP İlçe Örgütü, ülke gündeminden düşmeyen ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini büyük bir oy farkı ile kazanan Ekrem İmamoğlu için İlçe Binası önünde davullu zurnalı kutlama gerçekleşti. şenlik havası yaratan kutlamada, vatandaşlar halay çekti, zılgıt ve slogan attı.

23 Haziran Pazar günü saat 18.00’dan sonra seçim sonucunun belli olmasıyla birlikte CHP İlçe binası önünde toplanmaya başlayan İmamoğlu’nun başkanlığını kutladı.

Gerçekleştirilen kutlamada Samandağ CHP İlçe Başkanı Turgay Abacı ve Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz bir konuşma gerçekleştirdiler.

Türkiye’nin demokrasi mücadelesinde çok önemli bir sınavın kazanıldığını ifade eden İlçe Başkanı Abacı; “31 Mart’tan sonra Hak, Hukuk, Adalet kazandı. Türkiye’nin demokrasi mücadelesinde çok önemli bir sınav kazanıldı. Artık gerginlikten uzak bir sürecin yaşanması için çalışmalar yapmalıyız. CHP, bütün demokrasi güçleriyle çok önemli bir sınav verdi. Bu sınavı kazanmasında çok önemli katkısı olan İyi Partili, HDP’li, Saadet Partili kardeşlerimize ve destek veren diğer partili kardeşlerimize CHP İlçe Örgütüm adına teşekkür ediyor, emeklerine, yüreklerine sağlık diyorum.

Bir özel teşekkür de yürekli Samandağ Halkına hem maddi hem de manevi anlamda bu sürece destek oldular. Özellikle Samandağlı gurbetçilerimize selam olsun. Her şey çok daha güzel olacak, İmamoğlu İstanbul’a çok yakışacak” dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu’nu kutlayan Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, “demokrasi kazandı, Adalet kazandı, Özgürlük kazandı, İyilik kazandı, İnsanlık kazandı, Tevazu kazandı, Vicdan kazandı, Dürüstlük kazandı, Sağduyu kazandı, Ahlak kazandı, Azim kazandı, Umut kazandı, Gençlik kazandı, İstanbul kazandı, Türkiye kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlunu Tebrik ediyorum. Demokrasi tarihimize damga vurdunuz. Dediğimiz gibi gençliğimiz var, yolun çok uzun Sn. Ekrem İmamoğlu. Bizimle beraber yürüyecek milyonlarımız var. Herşeyi çok güzel yaptın daha da güzel yapacaksın” dedi.

Kutlamaya Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, İlçe Başkanı Turgay Abacı yanı sıra Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, Gençlik Kolları Başkanı Burak Kimyonşan, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films