ÜST REKLAM

logo

reklam

KURUTULMADIK KAYNAK KALDI MI?

Belediye’ye ait taşınmazların satışından Belediye kasasına giren (İller Bankasından gelen para ve toplanan gelirler hariç) 34 trilyon Lira nakit para nerede?

Samandağ Belediye Meclisi, meblağı belli olmayan borçlanma yetkisi talebinin de olduğu gündemle yarın toplanıyor. Göreve geldiğinden beri ne ilçenin Turizmini geliştirecek yatırımlar yapılabildi nede ilçenin ihtiyacı olan Otogar, Sebze Hali, Sanayi Sitesi, Otopark, Yeşil Alan, Sosyal Tesis v.s gibi temel ihtiyaçlar karşılanabildi.

 Samandağ Halkı soruyor, konut satışlarından, Belediyenin satılan taşınmazlarından, Kıyı kenar çizgisi içinde kalan arazilerin kamulaştırma bedelinden, iller bankasından gelen paradan, toplanan gelirlerden… elinizde bir şey kalmadı da mı; İller Bankası veya Özel Bankalardan meblağı belli olmayan kredi talebi yetkisi alıyorsunuz?

Mayıs ayı olağan meclisi Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in başkanlığında Kuşalanı’nda gerçekleşecek. Yarın saat 10.00’da Samandağ Belediyesine ait Kuşalanı Mahallesi çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştireceği bildirilen toplantıda; ”

1- Bir önceki meclis tutanak özetinin görüşülüp karara bağlanması.

2- 2016 Mali Yılı Gelir ve Gider Kesin Hesabının görüşülüp karara bağlanması.

3- İlçemizin değişik Mahallelerinde; Yol, asfalt ve parke yapım işlerinde kullanılmak üzere İller Bankasından veya Özel Bankalardan kredi alınması hususunun görüşülüp karara bağlanması.

4- 02.09.2016 tarih ve 114 sayılı Meclis kararıyla Hatay Büyükşehir Belediyesine yapılan tahsis işleminin iptalinin görüşülüp karara bağlanması.

5- Hatay Valiliği Kadastro Müdürlüğünün 18.04.2017 tarih ve 897037 sayılı yazıları ile yapılacak çalışmalarda kadastro ekipleriyle görev yapmak üzere talep edilen İlçemiz Eriklikuyu, Kapısuyu ve Yoğunoluk Mahallelerinde 3402 sayılı Kadastro Kanununun 22-a maddesi kapsamında yenileme çalışmaları yapılacağından anılan mahallelerde ikamet eden her mahalle için ayrı ayrı 6 şar kişiden oluşan bilirkişilerin seçilmesi.

6- 04.04.2017 tarih ve 36 sayılı Meclis kararıyla imar komisyonuna havale edilen tadilat dosyası ile ilgili imar komisyon raporunun görüşülüp karara bağlanması.

7- Plan tadilat taleplerinin görüşülüp karara bağlanması

8- Belediyemiz Meclisinin Haziran ayında yapacağı toplantının gün ve saatinin tespiti” gündemi görüşülecek. Gelin haklarımıza sahip çıkalım, meclis gündemini reel değerlendirelim.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

Share
630 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?