ÜST REKLAM

logo

reklam
11 Temmuz 2017

“KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA YA HEP BERABER YA HİÇ BİRİMİZ”

 

 

CHP 24.Dönem milletvekili Av. Refik Eryılmaz İstanbul-Maltepe’de “ADALET” yürüyüşüne arkadaşları ile birlikte destek verdi.

‘Türkiye’nin her yerinden milyonlarca insan sel olup Maltepe’ye aktı diyen 24. Dönem Hatay Milletvekili Eryılmaz, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz.

ADALET devletin temelidir. Adaletin olmadığı bir ülkede devletin varlığından bahsetmek mümkün değildir.Adalete ancak bağımsız ve tarafsız bir yargı ile ulaşılabilir.Bu nedenle Yargı bağımsız ve tarafsız olmalıdır.Yargının tarafsız ve bağımsız olmadığı bir ülkede ise ne adaletten ne özgürlüklerden ne demokrasiden ne de kişi hak ve hürriyetlerinden bahsetmek mümkün değildir. Yargı siyaset üstü bir kurumdur ve bu nedenle hiçbir siyasi iktidarın ya da zümrenin denetiminde olmamalıdır. Bu nedenle Yargı siyasetin dışında ve üstünde tutulmalıdır. Ancak gelinen noktada yargı maalesef tamamen siyasetin kontrolü ve denetimin altına girmiştir. Nitekim Fetö’ye mensup yargı mensuplarının yargıya hakim olduğu dönemlerde bu ülkede yaşanan hukuk katliamlarına hep birlikte şahit olduk. Şimdi de mevcut siyasi iktidar aynı hatayı yapmakta ve yargıyı tamamen kendi kontrolüne alarak adaleti katletmeye çalışmaktadır.Siyasetin emri ve denetimi altında olan bir yargıdan adalet beklemek zaten mümkün değildir.Bugün maalesef ülkemizin en temel sorunlarından birinin de bu olduğunu görüyoruz. Türkiye bu yapıdan ve bu kısır döngüden bir anca kurtulmalı ve yargının bağımsız ve tarafsız olmasını sağlayacak yasal düzenlemeleri gerçekleştirilmelidir.
Siyasi iktidar temsilcileri şunu çok iyi bilsin ki “Adalet bir gün onlara da lazım olacak”dedi.

Gökhan Sağaltıcı

Share
483 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?