Kurbanlık Satışları İlçemizde Bayramın Üçüncü Gününde de Sürdü. SATIŞA SEVİNDİLER,ZARARA ÜZÜLDÜLER « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Kurbanlık Satışları İlçemizde Bayramın Üçüncü Gününde de Sürdü. SATIŞA SEVİNDİLER,ZARARA ÜZÜLDÜLER

Bu haber 12 Temmuz 2022 - 11:40 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

İlçemizde kurban satış alanlarında, Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde de alışveriş devam etti. Yeşilada’da pazar yerine getirilen büyükbaş kurbanlıklardan çok küçükbaş hayvanlar tükendi.

Az sayıda kalan küçükbaş için de gelen satıcılar ile uygun fiyat arayan müşteriler arasında pazarlıklar yaşandı.

Vatandaşların bu yıl maliyeti daha az olduğu için küçükbaş kurbanlıklara yöneldiğini söyleyen Adem Kayıkçı, Elindeki 30 küçükbaş kurbanlığı sattığını ifade etti. Kayıkçı, vatandaşların kurbanlıklara yönelik talebinin geçen senelere oranla daha az olduğunu dile getirdi.

Kurbanlıkların büyük oranda satılmasıyla belediye ekipleri pazar yerinde temizlik çalışmalarına başladı.

Kurbanlıkları hayırlayarak satanlar ise yetiştiricilerin geldiği son noktayı anlattılar. Besiciler, satışa sevindiler, zarara üzüldüler.

Besici ve hayvancılar, meraların yeterli olmadığından, hayvanlarını otlak alanlara çıkaramadıklarından şikayet ediyor. Besiciler hayvancılığın önündeki engellerin kaldırılmasını istiyor.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı