ÜST REKLAM

logo

reklam

“KURAN HATMİ’NİN, OKULLARDA OKUTULMASI TALEBİNDEN KAYGILIYIZ”

Samandağ Eğitimsen Yönetim Kurulu 24 Kasım 2014 Öğretmenler gününde okutulma kararı alınan Hatim ve özellikle hatim sayısının MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bildirilmesi konusunda geçtiğimiz hafta sonu bir basın açıklaması düzenledi.

Düzenlenen basın açıklamasını Samandağ Eğitimsen Yönetim Kurulu adına Başkan Serap Aldıç Sakallı okudu.

Sakallı açıklamasında; “24 Kasım 2014 Öğretmenler Günü münasebetiyle Bakanlık makamının 13.11.2018 tarih ve 21699256 sayılı yazısında İl bazında camilerde okunan Hatim sayısının MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bildirilmesi yönündedir.

Valililiğimizin ve il Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 14.11.2018 tarih ve 21735093 sayılı yazısı da ilçe bazında yine camilerde okunan Hatim sayısının bildirilmesi hususundadır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de 14.11.2018 tarih ve 21780942 sayılı yazı ile okullarda okunan Hatim sayının talep etmesini manidar buluyoruz. Bunun bir yanlışlık olmasını umut ediyoruz. Okullarda okutulması talebinden kaygılıyız.

Bu kararın acil olarak geri çekilmesini talep ediyoruz. Okulda okunacak hatmin idareciler ve öğretmenler arası ayrıştırıcı ve ötekileştirici olmaktan öteye gidemeyecektir. Ne Türkiye’nin inanç farklılıklarına,  ne de özellikle Samandağ’ın inanç zenginliğine uymamaktadır.” ifadelerine yer verdi.

Gerçekleşen basın açıklamasına HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları’da bir açıklamada bulunarak destek verdi.

Düzenlenen basın açıklamasına HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Terziler Odası Başkanı Cuma Sahilli, EMEP İl Yönetimi Semra Miçooğulları, HDP ilçe Başkanı Adnan Eryılmaz, SKD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cabir, SYKP İlçe Başkanı Yusuf Kimyon ve üyeleri katılım gösterdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

 

 

 

Share
274 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?