ÜST REKLAM

logo

reklam
30 Mayıs 2017

KÜLTÜR’ÜN İKİNCİ MEZUNİYET HEYECANI

 


Antakya Kültür Temel Lisesi’nin kep atma töreni büyük bir coşkuyla gerçekleşti. 2016-2017 eğitim öğretim yılında 105 öğrenciyi mezun eden Kültür Temel Lisesi kep atma törenini  teras bahçesinde düzenledi.Tören  mezuniyet belgelerini alan öğrencilerin mutlulukları ve heyecanları görülmeye değerdi.

Kültür Temel Lise’sinin mezuniyet tören’inde Mine Girişken, Süleyman Çiçekli ve Süheyla Orçi sunuculuk yaptılar.  Antakya Kültür Temel Lisesi kurucusu Ali Girişken, ‘’okulun hayata hazırlanış değil, hayatın kendisi olduğunu  dile getirdi. Eğitimamacının kendine ve içinde yaşadığı dünyaya karşı yükümlülüğünü anlayan, bu yükümlülüğünü yerine getirme gerekliliğini hisseden ve bunu için gerekli fedakârlık ve gayretleri göstermeye muktedir bağımsız bir varlık ortaya çıkarmak olduğunu dile getiren  Girişken, konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi;  “Anne baba olarak çocuğunuza bir yaşam kurmayın, çocuğunuzun kendi yaşamının mimarı olmasına yardımcı olun.  Çocuklarınızı sevgiden mahrum ederseniz başarılı olmalarını beklemeyin. Bütün güç sevgidedir. Düşündüğünüz, inandığınız ve güvenle beklediğiniz her şey mutlaka gerçekleşir. Günümüzün en önemli sorunu ahlaktır. İnsan ilk önce ahlak okuması gerekir. Diplomalar meslekler için Bir işin hakkını vermek, o işi çok iyi yapmaktır. Marifet nedir bilir misiniz? Demiş Hz. Mevlana; Taşlara bakan gözlerin çiçekleri görmesidir. İşte kültür eğitim kurumlarımızın felsefesi bu çerçevede şekilleniyor.  Gençlerimizi her birinin bir cevher olduğunu biliyoruz. Sorunlarınız kum tanesi kadar küçük, sevinçleriniz nisan yağmurları kadar bol olsun yolunuz bahtınız açık olsun.”dedi. Programda ayrıca kısa birer konuşma yapan Antakya Kültür Temel Lisesi kurucularından Sibel Güzelmansur, ve okul müdürü Ahmet Hamdi Ayda, mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dilediler. Bu yıl ikinci mezun öğrencileri törenle uğurlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Güzelmansur ve Ayda, Kültür’de yetişen gençlerin her yönü ile kendi hayatlarında örnek teşkil edeceğine inandıklarını söyledi. Tören alanına tek tek çağrılarak öğretmenleri tarafından belgeleri takdim edilen öğrenciler daha sonra hep bir ağızdan İzmir Marşını söyleyerek keplerini attı. Program daha sonra geleneksel pilav ikramı ile son buldu.
Öğrencilerin kep atma törenine Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali Girişken, Kurucular; Sibel Güzelmansur, Ramazan Geyik, Linda Girişken, Okul Müdürü Ahmet Hamdi Ayda, Öğretmenler ve Mezun olan öğrenciler tam kadro katıldı.

 Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Share
696 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?