ÜST REKLAM

logo

reklam

”KÜLTÜREL DEĞERLERE VE EĞİTİME BÖYLE Mİ ÖNEM VERİYORSUNUZ?”

 

 

Tekebaşı Mahellesinde bulunan 127. ve 129. sokaklar çamur deryasına dönmüş durumda.

İlçemize bağlı Tekebaşı mahallesinde bulunan 127. ve 129. sokakların içinde bulunduğu durum, bölge halkını çileden çıkarmış durumda.

2 türbe ve ilkokul yolunun olduğu bölgenin yaşanan yağışlardan sonra çamur deryasına dönmesi, söz konusu sokaklarda ikamet eden mahalleliyi çileden çıkarırken, vatandaşlar yetkililere ”bu rezilliği görün ve çözüm üretin” diye seslendiler.

Durum ile ilgili imza topladıklarını, dilekçe yazdıklarını ve bu evrakları gerekli kurumlara ilettiklerini belirten vatandaşlar, hiçbir kurumdan kendilerine olumlu bir dönüşün olmadığını, sokakların hala çamur bataklığı içinde olduğunu ifade ettiler.

İki türbe ve bir okulun olmasına rağmen bu sokakların revize edilmemesinden dolayı ayrıca tepkili olan vatandaşlar, ”bu sokaklar, kültürel değerlerimizin en yücesi olan türbelere ve bilimin en önemli kurumu olan eğitim yuvasına gidiyorlar. Kültürel değerlerimize ve eğitime önem verdiklerini iddia edenler böyle mi önem veriyorlar? Vatandaşa saygıları yoksa en azından türbelerimize saygıları olsun ve sokakları bir an önce yapsınlar” diyerek isyan ettiler!

Haber-foto:Ümit sağaltıcı

 

Share
684 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?