logo

reklam

KÜLTÜR’DEN ‘ÇEVRE BİLİNCİ’  UYANDIRMA SEMİNERİ  

 

Özel Samandağ Kültür Temel Lisesi bu sorumluluk doğrultusunda Samandağ Belediyesi ile işbirliği yaparak öğrencilere bu konu hakkında bir seminer düzenledi. Seminere Samandağ Belediye personeli Ali Zülfikar CAN ve Bora Geri Dönüşüm şirketi adına Enes Kızıldağ katıldı.

Günümüzde bilim ve teknolojinin hızlı gelişimi; bireylerin yaşam standartlarım arttırırken yine bireylerin yaşadığı çevrede pek çok şeyin yok olmasına veya değişim geçirmesine neden olmaktadır. Bu şekilde ortaya çıkan çevre sorunları bireyler tarafından engellenemezse yaşam sona erebilir. Çevre sorunlarının oluşumunda ve önlenmesinde hem devletin hem de bireylerin ortak sorumlulukları vardır. Bu sorumlulukların tanınması ve görevlerin yerine getirilebilmesi için çevre eğitimi gerekli ve zorunludur. Bunu yerine getirecek eğitim sisteminin ve onun temel öğeleri olan öğretmen ve öğrencilerin bu amaçla en iyi şekilde bilgilendirilmeleri sağlanmalıdır.

Bu seminer animasyon ve sunumlarla öğrencilere anlatıldı. Bu sunumlarda ambalaj atıklarının geri kazandırılmasının önemine değinildi. Öğrencilerimize evsel atıkların ve kimyasal atıkların ayrı toplanması yönünde bilgi verildi. Bu şekilde doğal kaynaklarımızın korunacağına ve enerji tasarrufunda bulunulabileceğine, bunların sonucunda da bu şekilde devlet ekonomisine katkıda bulunabilecekleri anlatıldı.

Haber-Foto: Ali Doğru

Share
224 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?