ÜST REKLAM

logo

reklam

KÜLTÜR’DE SINAV HEYECANI

Samandağ’dan 334, Antakya’dan ise 643 öğrenci sınavda ter döktü…

Bölgemizde eğitim öğretim alanında önemli bir yer edinen Kültür Temel Lisesi 2018-2019 öğretim yılında Kültür Eğitim Kurumlarına bağlı liselerde eğitim görmeye aday öğrencilerin başarı düzeylerinin ve eğitim burslarının belirlenmesi için yapılan sınava yoğun katılım oldu.

Öğrencilerin başarı düzeylerinin ve eğitim burslarının belirlenmesinde için yapılan sınava Antakya’dan 643 öğrenci Samandağ’dan ise 334 öğrencinin katıldı. Kültür Temel Liseleri’nde gerçekleştirilen sınava 9-10-11. sınıf öğrencilerinin yoğun katılımı ile yapılan sınava toplamda ise 977 öğrenci katıldı.

Sınavın gerçekleştirilmesinde büyük emek gösteren Antakya Kültür Temel Lisesi Müdür Yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu öğrencilere sınav öncesi destek oldu.

Öğrencilerin başarı düzeylerinin ve eğitim burslarının belirlenmesinde için yapılan sınav ile ilgili konuşan Kültür Temel Lisesi kurucularından Ali Girişken sınava giren öğrencilere başarı dilediğini belirterek, “Türkiye genelinde Kültür Eğitim Kurumlarına bağlı bütün kolejlerimiz, temel liselerimizle aynı gün ve seanslarda uygulanan, her sınıf düzeyine uygun olarak hazırlanan ve test tekniğine dayalı sorulardan sınava çok sayıda öğrenci katılım göstererek Kültür Temel Lisesi’nde okuma gayreti içerisinde bulundu. Ben Kültür Ailesi olarak tüm öğrencilere bundan dolayı teşekkür ediyorum. Öğrenilen bilgilerin taraması niteliğinde, bütün sorular özenle hazırlanmış konu analizli olduğu için öğrencinin eğitim check-u’ı çekildi. Böylece öğrenciler eksikleri belirleyerek, ayrıca 2018-2019 öğretim yılında Kültür Eğitim Kurumlarına bağlı liselerde eğitim görmeye aday öğrencilerin başarı düzeylerinin ve eğitim burslarının belirlenmesi yapıldı.” dedi.

Kültür Giriş Sınavı optik formları Kültür Eğitim Kurumları Ölçme ve Değerlendirme merkezinde değerlendirilen sınav sonuçlarını almaya gelen öğrencilere sınav karnesi rehberlik tarafından bire bir değerlendirileceğini aktaran Kültür Eğitim Kurumları sonuçlarının Perşembe günü (18 Ocak 2018 ) saat 14:00’den sonra açıklanacağını bildirdi. Ayrıca Kültür Eğitim Kurumları birinci, ikinci ve üçüncünün yüzde yüz 1 Eğitim öğretim yılı burslu okuyacağını bildirdi. Burs kazanan adayların 31 Mart 2018 tarihine kadar bu hakkı kullanabileceğine dikkat çekildi.

Sınava giren öğrencileri bekleyen velilere yönelik sınav psikolojisi ve Kültür Temel Liselerinin ayrıcalıklarını anlatan sunum gerçekleştirildi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Share
455 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?