KÜLTÜR TEMEL LİSESİ’NDE 11. SINIFLARA YGS PROVASI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

KÜLTÜR TEMEL LİSESİ’NDE 11. SINIFLARA YGS PROVASI

Bu haber 16 Mart 2017 - 10:08 'de eklendi ve 203 kez görüntülendi.

 

 

12 Mart Pazar günü gerçek YGS ile aynı gün ve saatte kültür temel lisesi 11. Sınıf öğrencilerine bu sınav heyecanını tattırmak ve tecrübe kazandırmak amaçlı YGS provası yapıldı.

Antakya kültür temel lisesi müdür yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu bu sınav ile ilgili

”Sınav kaygısı ya da sınav korkusu sinsidir. Normal zamanlarda çok ortada dolaşmaz ama ne zaman ki o asıl sınav günü gelir, önce kalp çarpıntısıyla başlar. Nefes darlığı yaşatır. Kafa karışıklığı, panik, iştahsızlık yapar. İleriki safhalarda terleme, uyuşma, titreme, mide bulantısı hatta kusma yapabilir. Son raddede ise denemelerde gayet iyi puanlar alan çocuğunuzun YGS’de bayıldığı haberini alabilirsiniz. Değer mi canınızdan çok sevdiğiniz varlığa bunları yaşatmaya? Hem de tekrarı olan bir sınav uğruna?” dedi.

Sınava 1 yıl gibi bir süre kalmış olsada bu heyecanı tatmış ve neye nasıl çalışmaları gerektiğini öğrenmiş oldular.Bu sınavın onlar için bir ön hazırlık olduğunu ve onlara güzel şeyler katabileceğini dile getirip, bu sınavdan çok memnun kaldıklarını ve bu sınavda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Haber:Nazlı Hüzmeli

Foto:Haber Merkezi