KÜLTÜR, ÖSYM’NİN BÜTÜN SINAV KURALLARINI BİREBİR UYGULADI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

KÜLTÜR, ÖSYM’NİN BÜTÜN SINAV KURALLARINI BİREBİR UYGULADI

Bu haber 11 Mart 2017 - 10:58 'de eklendi ve 230 kez görüntülendi.

 

 

Hatay Kültür Eğitim Kurumları; öğrencilerin bütün eğitim hayatını belirleyecek olan  ‘ Büyük Sınav’a (YGS)’ ye 1 hafta kala geçtiğimiz günlerde Antakya Anadolu Lisesi’nde YGS  son prova sınavı gerçekleştirdi.

Antakya Kültür Temel Lisesi, Antakya mezun grubu, Samandağ Kültür Temel Lisesi ve Samandağ özel eğitim kursunun katılım gösterdiği bu özel sınavda Hatay Kültür Eğitim Kurumları; Öğrencilerin kaygılarını en aza düşürmek ve sınav stresini yenmelerini sağlamayı hedeflemiştir.

Sınav organizatörlüğünü yürüten İbrahim BAYIRLIOĞLU; ‘’Sınavda tamamen ÖSYM’nin bütün sınav kuralları birebir uygulanmıştır. Güvenlik sistemi, üst araması, giriş çıkış saatleri gibi her türlü güvenlik önlemleri alınmıştır.

Sınava toplamda 400’e yakın öğrenci, 21 gözetmen, 3 idareci ve 2 rehberlik öğretmeni görevli olarak katıldı.

Öğrenciler; bu sınavdan çok memnun kaldıklarını söyleyerek, onlar için çok güzel bir deneyim olduğunu, yanlış ve eksiklerini görmek için de bir fırsat olduğunu ve heyecanlarını biraz da olsa bu şekilde yenebildiklerini’’ dedi.

hABER-FOTO: ÜMİT SAĞALTICI