KÜLTÜR MERKEZİ BAYRAMLAŞMAYA KUCAK AÇTI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KÜLTÜR MERKEZİ BAYRAMLAŞMAYA KUCAK AÇTI

Bu haber 29 Haziran 2017 - 9:17 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi.

 

Samandağ Kaymakamlığı’nın organize ettiği Ramazan Bayramının birinci gününe denk gelen bayramlaşma ilçemiz Kültür Merkezinde gerçekleşti. Program devamında Jandarma Komutanlığına, Emniyet Müdürlüğüne ve Şehit Ailelerine Ziyaretler gerçekleştirildi. İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik program sırasında, Manevi yaşantımızda önemli bir yer edinen bayramlarımıza değinen bir konuşma yaptı.

İlçemiz Kaymakamı Dr. Çelik, “dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir  Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz. Manevi yaşantımızda önemli bir yer edinen bayramlarımız, sevgi, saygı ve hoşgörünün pekiştiği, mutlulukların paylaşıldığı, dargınların barıştığı kısacası milli ve manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı günlerdir.

Asırlarca, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bu coğrafyada, millet olarak Ramazan ayında yakaladığımız manevi havayı bütün hayatımıza yansıtmamız en büyük temennimizdir.Birlik ve beraberlik, karşılıklı dayanışma ve hoşgörü duygularının yaşandığı Ramazan Bayramının,  Ülkemize,  Milletimize ve insanlığa huzur, barış ve güzellikler getirmesi dileğiyle,  Değerli Samandağ Halkının Ramazan Bayramını kutlar,  vatanları uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Kahraman Gazilerimizi şükranla anar, Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Samandağ Kültür Merkezinde gerçekleşen bayramlaşmaya İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik yanısıra Belediye Başkan vekili Mehmet Ali Kamacı, Garnizon Komutanı Emrah Nergiz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Cumhuriyet Savcısı Sare Değirmenderesi, AKP İlçe Başkanı Selahattin Yeter, İlçe Spor Müdürü Oğuzhan Sudan, İlçe Tarım Müdürü Öner Sertkol, Samandağ Müftüsü Mahmut Emin, Hristiyan Cemiyeti Başkanı Dimyan Emektaş, Esnaf Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aykan Miçooğulları, Kültür Merkezi Müdürü Murat Elataş, Berberler Odası Başkanı Hikmet Tunç, Muhtarlar, okul müdürleri, işadamlarından Mahir Hilenoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Haber-Foto:Ali Doğru