ÜST REKLAM

logo

reklam

KÜLTÜR LİSESİ ATATÜRK’Ü ANDI

 

Özel Samandağ Kültür Lisesi gerçekleştirdikleri törende saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasını ardından Kültür öğrencileri tarafından şiir okundu.

Özel Samandağ Kültür Temel Lisesi yetkilileri konu üzerine yaptıkları açıklamada; “1881 Selanik.

Bu yıl ve bu yer. Kim derdi ki bu iki ifadenin Türk milleti için sonsuza kadar değerli olacağını. Selanik’te mutluluk sesleriyle dünyaya gelen bir çocuğun babası tarafından seçilmiş anlamına gelen  ” Mustafa ” ismini alması ya yıllar sonra matematik öğretmeninin kendisine ”bilgi ve erdem yönünden enginlik, eksiksizlik, olgunluk, yetkinlik ”anlamına gelen ”Kemal ”  ismini vermesiyle yani ” Mustafa Kemal ” ismiyle karakterinin bir bütün olması.

Bunlar tesadüf müydü yoksa bir çocuğun isminin anlamı ve hayatının son demine kadar yaptıklarının örtüşmesi Türk milleti için bir şans mıydı?

Evet Türk milletinin karanlık döneminde dünyaya gelen bu seçilmiş kişi o karanlığın ışığı, aydınlatıcısı oldu.” ifadelerine yer verirken 10 Kasım Atatürk’ü anma programı kapsamında ilçe genelinde yapılan kompozisyon yarışmasında “Geleceğin Işığı” başlıklı kompozisyonu ile ilçe ikinci olarak Kültür Temel Lisesi’ne gurur yaşatan 11.sınıf öğrencisi Esin Geyik’e teşekkür ettiler.

Haber-Foto: Hasan Dadük

 

 

Share
210 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?