logo

reklam

Kültür, KADINLARI UNUTMADI

 

Özel Samandağ Kültür Temel Lisesi Okul Müdiresi Şekibe HARBALİOĞLU, Kurucu Temsilcisi Linda GİRİŞKEN rehber öğretmeni Şahiye GÜMÜŞ ve okulun kadın öğretmenleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklamasında bulundular.

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Dünyanın her yerinde kadının anıldığı, sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün!

Ama maalesef ülkemizde bir gün geçmesin ki kadına şiddet uygulanmasın, kadın cinayeti işlenmesin veya çocuk istismarı haberi duyulmasın, her gün toplum olarak kadına ve çocuklara şiddet ile istismar olaylarına şahit olarak veya bizzat yaşayarak bu zamana kadar geldik.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi “Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir.”

İşte bugün bu sorumluluğu yeniden hatırlatma vaktidir!

Ülkemizde kadına karşı şiddet ve çocuk istismarı ile ilgili daha etkin bir mücadele, eğitim, aile bilinçlendirme çalışmaları ve caydırıcı hukuki cezalar getirilmelidir.

Okul müdiresi Şekibe HARBALİOĞLU “  Hepimizin de bildiği gibi, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu,  sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, sosyal, ekonomik ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. “dedi.

Okul müdiresi Şekibe HARBALİOĞLU bütün kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutladı.

Özel Samandağ Kültür Temel Lisesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde her yıl olduğu gibi öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla kadınlarımıza karanfil dağıttı.

 

 

Samandağ Belediye Başkanvekili Karaali ,8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

“KADINLARIMIZI SAYGI İLE ANIYORUM”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Samandağ Belediye Başkanvekili Av.Cumhur Karaali , tüm dünyadaki kadınların, haklı çabalarının karşılık bulmasını temenni ettiğini, toplumların şekillenmesinde ve kalkınmasında kadınların emeğinin ve katkısının büyük olduğunu belirtti.

Başkanvekili Karaali yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle tüm dünyada kadınlarımızın yüzyıllardır yürüttüğü, haksızlığa, eşitsizliğe, şiddete ve ayrımcı uygulamalara karşı özgürleşme ve eşit haklara sahip olma mücadelesinin kutlandığı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, bu uğurda verilen mücadelede toplumsal yaşam ve çalışma yaşamındaki cinayetlerde yaşamlarını yitiren kadınlarımızı saygı ile anıyorum.”

Haber : Ali Doğru

Foto : Ümit Sağıltıcı

 

Share
241 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?