logo

reklam

KÜLTÜR EĞİTİM KURUMLARINDAN HER ALANDA BAŞARI

Kültür Eğitim Kurumları her alanda kendinden söz ettirmeyi başarıyor.  Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün, sportif faaliyetler çerçevesinde gerçekleştirilen Karate Turnuvası’nda Kültür Eğitim Kurumları çifte madalya alarak adını altın harflerle yazdı. Gerçekleşen turnuvada Hatay Kültür Eğitim Kurumları öğrencisi Seyyid Sedat Çiftçi Samandağ’da birincilik Hatay’da ikincilik madalyasını aldı.

Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Karate Federasyonu’nun birlikte düzenlediği İl birinciliği Karate Turnuvası Antakya Kapalı Spor Salonu’nda düzenlendi.

Turnuvada, sporun kitlelere yayılması, ilginin artırılması, her yaştaki insanların beden ve ruh sağlığını geliştirmesi, sporcular arasındaki iletişimin güçlenmesi amaçlandı. Kıyasıya mücadele içerisinde geçen turnuvada Kültür Eğitim kurumları 2 madalya aldı. Turnuva sonrasında kendi kilolarında dereceye giren Hatay Kültür Eğitim Kurumları öğrencisi Havva Helen Nur Hatay birinciliği madalyası, Seyyid Sedat Çiftçi Samandağ’da birincilik Hatay’da ikincilik madalyasını aldı.

Hatay Kültür Eğitim Kurumları Kurucularından Ali Girişken’in Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün, sportif faaliyetler çerçevesinde Karate Turnuvası’nda iki öğrencilerinin madalya ile dönmesinden gurur duyduğunu belirterek, “Hatay Kültür Temel Lisesi’nde sadece eğitime değil, spor aktivitelerine destek olunmakta. Ayrıca gerçekleştirilen şampiyonada bir kız öğrencinin derece almasından memnuniyet duyduğumu da ifade etmek isterim. Karate kavga değil, öğrencilerimize bu sporu yapmalarını tavsiye ediyorum ve başarılar diliyorum. Bu turnuvada okulumuza çifte kupa getiren Havva Helen Nur ve Seyyid Sedat Çiftçi bizim gurur kaynağımız oldu, onları tebrik ediyorum, onlara hayatı boyunca başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Haber – Foto: Ali Doğru

Share
271 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?