ÜST REKLAM

logo

reklam

KÜLTÜR EĞİTİM KURUMLARI GELENEKSEL SÖMESTR KAMPI TAMAMLANDI 

   

Bölgemizde eğitim öğretim alanında zirvede yer alan ve öncelikleri olan öğrencileri en üst hedeflere ulaştırabilmek amacıyla çalışan Kültür Temel Lisesi 2018-2019 öğretim yılında Kültür Eğitim Kurumlarına bağlı liselerde eğitim gören öğrencilerin başarı düzeylerinin ve eğitimlerini yükseltmek ve sınava hazırlamak için gerçekleştirilen geleneksel Sömestr kampı tamamlandı. Geleneksel Sömestr kampında öğrencilerin daha rahat ders çalışmaları ve birebir öğretmenlerinden destek almalarını amaçladıklarını belirten Kültür Eğitim Kurumları kurucularından Ali Girişken yaklaşan sınavda öğrencilerin daha yüksek performans göstermeleri için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceklerini belirterek bir açıklamada bulundu. Girişken açıklamasında;

“3 Bin Soru Çözdüler”

 “Hatay Kültür Eğitim Kurumları öğrencilerin en ince ayrıntısına kadar düşünülüp programlanan kamp programı dâhilinde her biri öğretmenler tarafından özenle hazırlanmış yaklaşık 4500 soruyu 6 adet özel deneme içinde soru bankasını çözdüler. Sabah kahvaltısını açık büfe öğle ve aksam yemeklerini alakart olarak alan öğrenciler gün boyu sınırsız sıcak içecek çalışma bitimine doğru cafe break adi altında tatlı tuzlu pasta patlamış mısır kraker ve kek çeşitlerine erişebildiler. Ailelerinden uzak mikro üniversite ortamı yaratmaya çalışan Kültür Eğitim Kurumları öğrencilere ve onların her zaman destekçisi olan öğretmenlere kamp ortamı kurarak destek oldu. Program boyunca hazır bulundukları geleneksel sömestr kampının öğrenciler için oldukça verimli geçtiği gözlendi. Bir hafta boyunca düzenli bir program ile ders çalışan, deneme sınavlarına katılan öğrenciler ve öğretmenleri için düzenlenen final yemeğinde dahi öğretmenleri ile durum değerlendirmeleri yapan öğrencilerin kamptan ne derece memnun kaldıkları adeta gözlerinden okunuyordu.

“YKS Sınavında Zirveyi Kimseye Kaptırmayacağız”

Bu yılda YKS sınavında zirveyi kimseye kaptırmayacaklarını ifade eden Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken, “öğrencileri için çok faydalı bir kamp programına imza atmanın haklı onurunu yaşadık. Okulların sömestr tatiline başlaması ile birlikte start verdiğimiz geleneksel kamp programımıza katılan Antakya ve Samandağ Kültür Temel Lisesi 12.sınıf öğrencilerimiz öğretmenler eşliğinde çalışma imkânı buldular. Kamp süresi boyunca yoğun tempoda çalışan öğrencilerimiz için ders saatleri dışında dinlenme ve spor aktivitelerinde en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü programımızın amacına ulaştığını düşünüyorum. Bu yıl dışarıdan da geleneksel kamp programımıza katılım isteklerinin çok fazla olması yaptığımız işin ne kadar doğru ve başarılı olduğunun en büyük göstergesiydi. Hayatta her şey istediğiniz gibi gitmez. Her duruma karşı hazırlıklı olmalıyız. Direncimizi arttırmalıyız, önemli olan düşmek değil her düştüğümüzde tekrar daha güçlü ayağa kalkabilmektir.  “DENİZİ SEVİYORSAN DALGALARI DA SEVECEKSİN. KORKARAK YAŞARSAN YALNIZCA HAYATI SEYREDERSİN” ilkesiyle hareket eden Kültür Eğitim Kurumları, kamp süresi boyunca büyük bir özveri ile öğrencilerinin yanında yer aldığını belirtti.

Bu konuda açıklama yapan Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken, “Kültür Eğitim Kurumlarımızın başarılı öğretmenleri başta olmak üzere, elde ettikleri sınav sonuçları ile başarı gösteren tüm öğrencilerimize ve geleneksel sömestr kampımızda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma, Truva Life Otel işletmecisi Tahsin Boğda ve güler yüzlü personellerine sonsuz şükranlarımızı sunarken 2018 YKS sınavında yine büyük başarı elde edeceklerine inandığım sevgili öğrencilerime başarılar diliyorum. Geleneksel hale gelen 13. Kamp dönemini geride bıraktık. Yönetim kurulu adına emeği geçen Kültür ailesinin her bir ferdinin yüreğine sağlık. Hepinizden Allah razı olsun. Çok büyük bir özveri ile çalıştığınız için teşekkür ederiz.

“İNSAN İÇİN MEŞGULİYETTEN DAHA İYİBİR TEDAVİ YOKTUR””GELECEK, BUGÜN NE YAPTIĞINIZA GÖRE ŞEKİLLENİR.”Sevdiklerinizle birlikte sağlıkla kalın, iyi tatiller.”dedi.

“Öğrencilerden Kültür’e Teşekkür”

Geleneksel Sömestr kampının verimli geçtiğini belirten öğrenciler, “Kültür Eğitim Kurumları’na bize bu yoğun sıvan döneminde destek oldukları için teşekkür ederiz. Bu kamp bizim için çok verimli geçti. Hayatımızın dönüm noktalarından biri oldu diyebiliriz. Bu kampta hem eğitim açısından hem de yaşantımız hakkında çok şey kazandık. Hayatta karşılaşacağımız sorunlardan nasıl çözeceğimizi konulara farklı bakış açılarıyla bakmayı öğrendik. En önemlisi de birbirimizi sevmeyi kenetlenmeyi öğrendik. Birlik beraberliğin öneminin ne kadar önemli olduğunu anladık. Aklımıza takılan sorular olduğunda birebir bizlerle ilgilenen Kültür Eğitim Kurumları’nın öğretmenleri oldu. Bu gibi kampların öğrencilerin çok ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.” dediler.

Öğrencilere Sürpriz

Ailelerinden uzak kamp ortamında sınava hazırlanan öğrencilere kamp koordinatörü İbrahim Bayırlıoğlu ve Canberk Alhas tarafından organize edilen sürpriz duygu dolu anlar yaşattı. Öğrencilerin velileri tarafından çekilen kısa videoların slayt şeklinde hazırlanarak öğrencilere sürpriz şekilde izletmeleri öğrenciler tarafından büyük beğeni toplayarak duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

“Zeytin Dalı Harekatına Destek”

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle Kültür Eğitim Kurumları geleneksel Sömestr kampında öğretmenler, öğrenciler ve idari personel Türk Bayrakları ile saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı söylediler. Ali Girişken Kültür Eğitim Kurumları olarak her zaman Mehmetçiğin yanında olduklarını belirterek, “Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun. Birlik ve beraberliğimiz daim ülkemiz baki olsun.” dedi.

Haber: Ali Doğru

Foto:Haber Merkezi

 

Share
474 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?