ÜST REKLAM

logo

reklam

KÜLTÜR AİLESİ KAYNAŞMA KAHVALTISINDA BULUŞTU

Kültür Eğitim Kurumlarının geleneksel hale gelen kaynaşma kahvaltısı Kurucular Ali Girişken, Sibel Güzelmansur, Ramazan Geyik, Linda Girişken ile Okul yöneticileri, Antakya ve Samandağ Şubelerinde görev yapan Öğretmenler, Personel’in aileleri ile birlikte katılımları İle Kuzeytepe Paşazade Restaurantta gerçekleşti. Yoğun katılım ile gerçekleşen programda tüm konukları kapıda karşılayan ve herkes ile yakından ilgilenen Kültür Temel Lisesi Kurucusu ve Eğitimci Ali Girişken bir konuşma yaptı.

Girişken, “her eğitim öğretim yılının başında düzenlediğimiz sene başı kaynaşma kahvaltısına kültür ailesi  ve  bizleri hiçbir zaman  yalnız bırakmayan  değerli basın mensubu arkadaşlar  hoş geldiniz.

Yeni bir eğitim öğretim yılına başlamış olmak yeni heyecanlar,  yeni umutlar, yeni hayaller anlamına da geliyor.

Kültür eğitim kurumlarının temel misyonu; düşünme, iletişim ve yaşam becerileri yüksek, fark yaratan, girişimci ve araştırma ruhu olan öğrenciler yetiştirmektir.

Kültür eğitim kurumlarında, gençlerimizin bilgiye ulaşmalarını sağlamakla yetinmiyor, binlerce öğrencimizin her birinin diğerinden farklı özellikleri olduğunun bilinciyle onları bireysel farklılıkları ile anlıyor ve eğitiyoruz. Birbirinden değerli öğretmenlerimiz, gençlerimizin yolunu aydınlatırken kişilik ve kimlikleriyle de onlara örnek oluyor. Alanlarında uzman rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi her yönden kuşatarak eğitime başladıkları ilk günden üniversiteye yerleştikleri güne kadar yanlarında oluyor.

Kültür eğitim kurumlarının hedeflerinden biri de sürekli sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyerek toplumun eğitim konusunda bilinçlenmesine ve duyarlı duruma gelmesini sağlamaktır.

Ben buradan öğrenci, veli ve öğretmenlerimize üç mesaj vermek istiyorum

Öğrencilerden istediğimiz pasif öğrenci olmamaları. Derse ruhen ve bedenen aktif katılan bireyler  olmalarıdır.

Velilerden  beklentimiz ise çocuklarına güvenmeleri ve süreç içinde okulumuzca tanımlanmış görev ve sorumluluklarını yerine getirmeleri. Bu açıdan velilerimiz aynı zamanda çözüm ortaklarımızda olacaktır.

Öğretmenlerden isteğimiz sadece belirlenen müfredatı işleyerek dersini anlatması yerine çocuklarda merak ve sorgulama dürtüsünü uyandıracak takım lideri olmaları.21.yüzyıl becerilerini kazandıracak bir formatta öğrenciye görev ve sorumluluklar yükleyerek zihinlerini zinde ve canlı tutabilmeleri.  Öğretmenlerimiz sürecin en önemli aktörleridir. Dönüştürücü bir güce sahip olan eğitimin bir parçası olmak harika bir şeydir,  ama aynı zamanda genç zihinlerle paylaşılan gündelik anların ödülü de paha biçilmez olur. Öğretmenlik ömür boyu sürecek bir meslek aşkıdır.

‘’Yüreğine merhaba demediğin, kalbine girip sevgiyle ısıtamadığın; bir insanın beynini eğitemezsin’’

Ben heyecan, umut ve hayalleri güçlü bir yıl geçirmeyi temenni ederek sözlerimi noktalamak isterim.

2017- 2018 Eğitim Öğretim yılının başta tüm öğretmenlerimiz öğrencilerimiz ve velilerimiz olmak üzere eğitim gönüllülerine ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

Girişken ayrıca Kültür Eğitim Kurumları Kurucuları Sibel Güzelmansur ve Ramazan Geyik ile Linda Girişken, Antakya Şubesi Müdürü Ahmet Hamdi Ayda, Antakya şubesi Müdür yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu, Samandağ Şubesi Müdürü Şekibe Harbelioğlu, Samandağ özel öğretim kursu müdürü Ercivan Duran Antakya Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Pınarbaşı, Samandağ Okul Aile Birliği Başkanı Erdal Düzel, yardımcısı Pınar Geyik, Öğretmenler ve Personelin ailelerine katılımlarından dolayı şükranlarını sunarken, programda kusursuz hizmetlerinden dolayı Paşazade Restaurant İşletmecisi Deniz Ergün ve İşletme Müdürü Binali Maba’ya teşekkür etti.

Kültür Eğitim Kurumları Yönetimi tarafından programa davet edilen Toprak Production ekibine ait palyaçolar çocuklara keyifli dakikalar yaşattılar. Kaynaşma kahvaltısı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi

Share
501 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?