KULAK MUMU KULAĞI KORUMAK İÇİN VAR « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

KULAK MUMU KULAĞI KORUMAK İÇİN VAR

Bu haber 16 Ağustos 2022 - 13:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kulak çubuğu kullananlara çok önemli uyarı

Kulak çubukları hepimizin hemen her gün kullandığı ürünlerden bir tanesi. Ancak uzmanlar defalarca kulak çubuklarının kulağın içine sokulmasının yanlış ve tehlikeli olduğunu söylemesine rağmen birçok insan böyle kullanmaya devam ediyor.

Uzmanlar, kulak çubuğunun nasıl enfeksiyona yol açtığını anlattı. Uzmanlar, Kulak Çubuğu kullanan bir annenin 1 hafta boyunca kulak ağrısı çektiğini ve bunun üzerine yapılan muayenede kulak çubuğu yüzünden iltihap oluştuğunu anlattılar.

Konu ileilgili konuşan Uzmanlar, “insanlar devamlı kulak çubuğunun neden olduğu problemler yüzünden bize başvuruyorlar. Dünyanın neresinde bir KBB Doktoruna giderseniz gidin size aynı şeyi söyleyecektir. Hastalar bize kulak çubuklarını, kulaklarının içine sokmadıklarını bile söylüyorlar ama kullandıklarını biliyoruz. İnsanlar kulak temizlemeyi normal bir şey olarak görüyor ve kulak mumunu kirli, iğrenç bir şey olarak görüyor. Oysaki bu doğru değil. Vücut kulak kanalını korumak için kulak mumu üretiyor. Kulak mumu zaten olması gereken yerde ve kulak zaten bunu zamanla dışarı atıyor. Sizin yapmanız gereken kulağın dışını temizlemek” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket