KUDRET: MUHARREM AYI VE CEM EVI SALDIRILARINI KONUŞTU « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

KUDRET: MUHARREM AYI VE CEM EVI SALDIRILARINI KONUŞTU

Bu haber 12 Ağustos 2022 - 11:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir süre önce kentte faaliyete geçen MK Pera Eğitim Kurumu (Murat Kudret Psikolojik, Eğitim ve Rehabilitasyon Akademisi) sahibi ve Özel Eğitim Uzmanı Murat KUDRET, Muharrem Ayı ve Cemevi saldırılarına ilişkin konuştu.

Muharrem ayının, Hz.Muhammed tarafından “Allah’ın ayı” olarak nitelendirildiğini belirten KUDRET, hicri takvimin başlangıcı olması açısından bu ayın, Müslümanların yeni başlangıçlara doğru hicret yürüyüşünü hatırlattığını kaydetti.

Ankara’da yaşanan cemevi saldırılarına ilişkin konuşan KUDRET, yaşanan saldırıyı kınadığını ve olayın tüm yönleri ile aydınlatılması gerektiğini söyledi.

Kudret, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “İnsanlık tarihi, zalimler ve mazlumlar arasında ki ilişkilerinde tarihidir. Nereden ele alırsanız alın, insanın bu dünyada kim olduğu sorusu, kimden yana olduğu sorusuyla neredeyse eş anlamlıdır. Biz kimden yanayız? Kör kuyulara atılan Yusuf’un, Kerbela Çölü’nde Hüseyin’in ve günümüze kadar tüm mazlumların yanındayız. Bu apaçık bir tercihtir.
Hz. Hüseyin’i Muharrem ayında Kerbela’da katleden zihniyet, Maraş’ta ve Sivas’ta da sahneye çıktı ve insanlarımızı katletti. Aynı zihniyet bugünde “Biz Hüseyin-Yezid meselesinde Yezid’in tarafındayız” demeye devam ediyor. Yani zalimin hükmü devam ediyor ve mazlum yine saldırı altında. Yine Muharrem ayındayız ve bir gün içerisinde dört tane Alevi kurumuna saldırı düzenlendi. Muharrem ayına girer girmez olması ve eş zamanlı olması saldırıların planlı ve organize olduğunun açık göstergesi. Ankara’daki saldırıları kınıyoruz ve saldırıların tüm yönleriyle aydınlatılmasını bekliyoruz” dedi.

KUDRET, konuşmasına devamla, “Hz. Hüseyin olmak üzere bütün Kerbela şehitleri ile din, iman, mukaddesat uğruna, hak ve hakikat yolunda canlarını feda edenleri rahmetle anıyorum. Kutsal Muharrem ayının fitne, karmaşa ve kavgaların son bulmasına, barış ve kardeşliğin güçlenmesine vesile olması diliyorum” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket