ÜST REKLAM

logo

reklam

KÜÇÜK DAHİLER, ĞADİR HUM’U KUTLADI

 

Özel Küçük Dahiler Kreş ve Gündüz Bakımevi Yöneticileri geçtiğimiz hafta kutladığımız Ğadir Hum Bayramı Dolayısıyla mesaj yayınladı. Yayınlanan mesajda, ‘ğadir hum bölgemizde yaşadığımız sevgi, barış, huzur ve hoşgörü köklerinin dünyaya uzanan en güçlü dallarından biridir’ dendi.

Özel Küçük Dahiler Kreş ve Gündüz Bakımevi Yöneticileri yayınladıkları mesajda, “Etnik, bölgesel ve dinsel çatışmaların etki alanını alabildiğine artırdığı günümüzde zengin kültürüyle bütün insanları harmanlayıp, din ve mezhep ayırımı yapılmaksızın tüm insanları kucaklayan ülkemizde başta ilimiz olmak üzere birçok il ve ilçede Ğadir Hum Bayramı coşkuyla kutlanmaktadır. Bu manada Ğadir Hum Bayramı; Farkı kültür ve inanç mensubu insanların sevgi, saygı, hoşgörü, birlik ve beraberlik duyguları çerçevesinde ahenk ve uyum içerisinde yaşadığını gösteren en önemli göstergesi haline gelmiştir.

Toplumca kaynaştığımız bu manalı günlerde, ilçemizde yaygın olan barış ve kardeşlik duygusu daha çok ön plana çıkmaktadır. Bu çerçevede birlik ve beraberliğimiz ile dostluk ve paylaşımımızın hâkim olduğu, insana insan olduğu için değer verildiği ve aynı yaratandan yaratılmanın bilinciyle tüm insanlığın kardeşçe yaşadığı bu samimi ve huzurlu ortam tüm dünyaya örnek olmalıdır.

Milli varlığımız ve kültürümüz açısından önem arz eden, tüm Alevi kardeşlerimiz nezdinde anlamlı olan Ğadir Hum Bayramı’nı can-ı gönülden kutlar, bu anlamlı bayramın ülkemize ve bütün dünyaya sevgi, barış ve huzur iklimi yaratmasını dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle bu güzel tablonun her fırsatta ön plana çıkarılmasını temenni ederek en derin sevgi ve saygılarımızı sunarız” ifadelerine yer verdiler.

 Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

 

Share
600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?