ÜST REKLAM

logo

reklam
10 Mayıs 2017

“KÜÇÜK BİR BAŞKANLIK SİSTEMİ YAŞIYORUZ”

Gazetemiz haber merkezini ziyaret ederek hakkımızda açılan suç duyurursu üzerine konuşan CHP İl Delegesi Mehmet Kamacı, sokak protestosu çağrısında bulunarak, ilçede küçük başkanlık sistemi yaşatıldığına dikkat çekti.

Denize atılmakla tehdit edilen bir balık denizden korkar mı hiç?

CHP İl Delegesi Kamacı konuşmasında; “ben aslında bu davaya çok sevindim. Çünkü Sayın Belediye Başkanımız ne kadar zayıf düştüğünü göstermiştir. Bir nevi küçük bir başkanlık sistemi yaşıyoruz. %92 hayır çıkan bir belediyede Sayın Belediye Başkanımızın sanki bunu sahipleniyormuş gibi bir davranışta bulunması ve buna ters anlamda yani Hayır’a ters anlamda basına yönelik baskı üslubu yaratmasını manidar buluyoruz.

Ben Ümit hanımı çok iyi tanıyorum. Ne kadar cesur yürekli bir insan olduğunu da çok iyi biliyorum.  Ümit hanımı balığa benzetiyorum. Denize atılmakla tehdit edilen bir balık denizden korkar mı hiç? Bu nedenle ben cesur yürekli Ümit hanıma desteklerimi ve saygılarımı sunuyorum. Çalışma arkadaşlarına da aynı şekilde teşekkür ediyorum.  Her şey düzelecek.

Genel Başkana da birkaç şey söylemek istiyorum. Şimdi bu referandumdan sonra yapmış bulunduğu açıklamalar gerçekten çok manidar. Referandum sonucu resmen kabul edilmiş. Biz protestolar, sokak protestoları beklerken sürecin normalleştirilmiş olması kabul edilemez.

Bir siyası partinin kurumsal kimlik kazanabilmesi için öncelikle halkına sahip çıkması halkın da aynı şekilde partiyi sahiplenmesi gerek.

Bizim zaten hayır vermemizin sebeplerinden biri olan meclisin tüm yetkilerinin alındığı bir ortamda biz meclis koltuklarında sizleri savunacağız derken sadece kendi koltuk sevdalarını savunduklarını buradan söylemek istiyorum.

Halkın söyledikleri halkın istediklerine cevap verebilecek nitelikte olmamaları bence çok manidar ve çok olmaması gereken bir davranış.

İnşallah Sayın Genel Başkanımız da bu konuda gerekli çalışmaları yapabilecek bir düzeye gelir. Umarım partimiz düzgün bir yola girecektir. Partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda bir yere geleceğimizi düşünüyorum”dedi.

Share
770 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?