ÜST REKLAM

logo

reklam
25 Eylül 2017

“KUCAKLAŞMAYI BİLMEMİZ LAZIM”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, dış mihrakların düzenledikleri oyunlara karşın Hataylıların asla tuzağa düşmediğini ve bundan böylede düşmeyeceğini söyledi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş “Huzur ve çocuklarımıza bırakacağımız miras adına Hatay’daki tüm renklerimizle kucaklaşmayı bilmemiz lazım” dedi.

Dış mihrakların düzenledikleri oyunlara karşı Hatay’ın hiçbir şekilde taviz vermediğini belirten Başkan Savaş,” Hatay olarak düzenlenen tuzaklara düşmediğimiz için şehrim adına mutluyum ve umutluyum. Ama şu bir gerçek ki bizim bölgemizdeki tehlike de bitmiş değil. Biz bu şehrin dinamikleri olarak ve birbirini seven insanlar olarak dikkatimizi bu konuda hiçbir şekilde dağıtmamamız lazım. Huzurumuz ve çocuklarımıza bırakacağımız miras adına da Hatay’daki tüm renklerimizle kucaklaşmayı bilmemiz lazım. Yaptığımız bütün bu hareketleri de devam ettireceğiz. Biz de bu şehre bu şuurla hizmet ediyoruz. Ve kardeşliğin pekişmesi için de koşturuyoruz. Ama şu da çok önemli hemşehrilerimiz bizim bu koşturmamıza sağduyulu bir şekilde yaklaşıyor. Toplumumuzdaki huzurun sağlanmasında en az bizim kadar hemşehrilerimizin de duyarlılığı ve katkısı söz konusu. Bu şehirde olmak bu şehirde hizmet etmek belki zor bir görev ama benim için kutsal bir görev. Eve gittiğinizde güzel şeyler yaptıktan sonra huzurlu uyuyoruz. Ama istiyoruz ki komşularımızdaki kaos da artık bitsin. Onlar da normal hayatlarına geçsinler. Ortadoğu’daki insanlar edilgen durumdan etken duruma geçsinler. Savaşların yapıldığı meydanlar ne bizim coğrafyamızda ne komşumuzda ne de dünyanın hiçbir yerinde olmasın” dedi

 Foto:Arşiv

Haber: Nazlı Hüzmeli

Share
417 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?