KUBA MOTOR’DAN BİRİNCİYE BİSİKLET SÖZÜ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KUBA MOTOR’DAN BİRİNCİYE BİSİKLET SÖZÜ

Bu haber 21 Haziran 2017 - 9:45 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

 

İlçemiz Çiğdede Mahallesi Sivas Şehitleri Caddesi, Abdullah Cabburoğlu’nun kurduğu Çiğdede Sosyal Yardımlaşma Derneği Binasında Şeyh Ahmet Ak tarafından verilen ücretsiz Kur’an Kursu dersleri hafta başında başladı. Kuran kursunu birincilikle ve en önemlisi ahlaklı olarak bitiren öğrenciye bisiklet hediye edeceklerini açıkladı.

Ücretsiz Kuran-ı Kerim öğretimine 7’den 70’e tüm hemşerilerini görmek istediğini ifade eden Şeyh Ak aileler ve öğrenciler tarafından oluşan ilgiden dolayı memnun durumda. Sadece aileler ve öğrenciler değil mahalle sakinleri tarafından ilgi gören Kur’an Kursuna destek yağıyor.  Kur’an Kursunun kültürümüzü unutmamamız için önemli olduğunu sadece kültürümüz için değil 7’den 70’e bütün herkesin öğrenmesi gerektiğini ifade eden Kuba Motor ortaklarından Burhan ve Hilmi Barutçu kardeşler verilen kursu birincilikle ve en önemlisi iyi ahlakla bitiren öğrenciye bisiklet hediye edeceklerini ifade ettiler.

Barutçu kardeşler açıklamalarında şu ifadelere yer verdiler: “öncelikle Çiğdede Sosyal Yardımlaşma Binasını açan ve böyle güzel bir projenin yapılmasına sebep olan Abdullah Cabbaroğlu’na, bunca işinin arasında Kuran-ı Kerim’i öğrenmek isteyen öğrencilere zamanını ayırarak ve hiçbir şey talep etmeden onlara Kuran-ı Kerim’i öğretecek olan Şeyh Ahmet Ak’a teşekkürü borç biliriz. Bizim bu kursa vereceğimiz destek öğrencilere yöneliktir. Öğrencileri Kuran-ı Kerim’i daha çabuk öğrenmeye ve diğer çocukları da teşvik etmeye yönelik onlar için kursu birincilikle bitiren en önemlisi de iyi ahlaklı olan öğrencimize bir bisiklet hediye edeceğiz. Böyle kursların daha fazla yapılmasının gerekli olduğunu düşünüyoruz. Çocuklarımızın yani geleceğimizin, dinden Kuran’dan, kültürümüzden, yaşantımızdan habersiz büyümelerini istemiyoruz. Bizim görevimiz dünyada inançlı, sorumluluk sahibi, yardımsever, iyi kalpli insanlar yetiştirmektir. Bunun için elimizden ne gelirse yapmalıyız. En temelde ise çocuklarımızı iyi bir ahlakla yetiştirmeliyiz. Sonrasında onlara dünyaya geliş amacımızı hatırlatmalı ve bütün hayatlarını böyle yaşayabilmelerini sağlamak için onları en iyi şekilde yetiştirmeli ve onları her yönden geliştirmeliyiz. Bu anlamda böyle bir projeye imza attığı için Şeyh Ahmet Ak’a teşekkür ederiz.” İfadelerinde bulundular.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı