ÜST REKLAM

logo

reklam
04 Şubat 2017

KREŞ TARİFESİ BELİRLENDİ

 

Samandağ Belediye Meclisi, Şubat Ayı Olağan Toplantısını dün Gerçekleştirdi.

Samandağ Belediye Meclisi, 5 gündem maddesini dün Belediye Hizmet Binası toplantı salonunda gerçekleştirdiği, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in yönettiği şubata ayı olağan toplantısında karara bağladı.

DSC_0006

06.01.2016 tarih ve 9 sayılı Meclis Kararıyla imar komisyonuna havale edilen İlçemiz Yoğunoluk Mahallesinde mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan 26 ada 15 sayılı parselde “Eğitim Tesis Alanı” ile ilgili imar planı tadilatı oy birliğiyle kabul edildi.

İmar planı tadilatları ile ilgili talepler oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi. Kreş ve gündüz bakımevi ücret tarifesi sabit ücret çocuk başına 500, Belediye personeli eşi çalışmayanların çocuk başına 250,eşi çalışan belediye personelinin çocuk başına 375 tl ücret oy birliğiyle belirlendi.

Toplantıda alınan diğer bir kararda da Müdürlüğün teklifi, Belediye Başkanlık Makamının onayı ile Kreş ve Gündüz Bakımevi’nden ücretsiz ya da indirimli olarak yerleştirilecek çocukların kriterleri belirtildi.

Bahsi geçen kriterler,

  1. Ekonomik gücü yeterli olmayan ailelerin çocukları,2. Anne ve babası ölü olup, bir yakını tarafından bakılan çocuklar,3. Çalışmak zorunda olan ve boşanmış kişilerin çocukları,4. İki çocuğunu da Gündüz Bakımevine göndermek zorunda olan aileler 5. Kadın sığınma evinde bulunan kadınların çocukları,6. Cezaevlerinde bulunan mahkûmların çocukları,7. Şehit ve Gazi çocukları”” olarak sıralanırken gündem maddesi için oy birliğiyle kabul edildi.

Evsel katı atık tarifesi ile ilgili önerge plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Belediye Meclisinin Mart ayında yapacağı toplantının 3 Mart 2017 Cuma Günü Belediye Hizmet binasında bulunan toplantı salonunda Saat: 10.00’da yapılmasına karar verildi.

 

 

 

Share
720 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?