KOZA GÜNLÜKLERİ – 3 « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

KOZA GÜNLÜKLERİ – 3

Bu haber 05 Ağustos 2022 - 12:27 'de eklendi ve 366 kez görüntülendi.

Selda Fırıncıoğulları Yazdı

“Hikâyemiz erkeklerde erken boşalma’’

Erkeklerin en büyük cinsel sorununun erken boşalma olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Ama bir başka sorunları da bütün erken boşalma sorunlarını bir arkadaşlarının başına gelmiş gibi anlatmaları.

Değerli okurlar,

Erken boşalma rahatsızlığının tanısı için ilkin bir doktor ve hasta görüşmesine ihtiyaç vardır. Bu görüşme sırasında hastanın kendi hikayesini, erken boşalmaya neden olabilecek hikayeleri doktora eksiksiz bir şekilde anlatması büyük önem taşımaktadır. Gerekli görüldüğü takdirde fiziksel muayene de gerçekleştirilebilir.

Eğer erken boşalma problemi, sertleşme sorunu ile birlikte yaşanıyorsa, sorunun hormonlardan kaynaklı olup olmadığını anlamak için bazı laboratuvar testleri istenebilir. Hastanın öyküsüne ve laboratuvar testlerinin sonuçlarına göre tıbbi bir boyut yoksa sorun terapi uzmanına danışılarak araştırılmalı.

Bizi ilgilendiren boyutu ile konuyu irdelersek;

Erken boşalma ne demektir?

Çiftlerin cinsel etkinlik sırasında, sürekli ya da yineleyici olarak vajinaya girdikten sonra yaklaşık bir dakika içinde ve kişinin isteğinden önce boşalma örüntüsü.

Erken boşalma erkeklerde cinsel bir hastalıktır.

Vajinaya girdikten sonra 15-30 saniye içinde boşalma olur. Cinsel etkinlikten önce, cinsel etkinliğin başında ya da vajinaya girdikten sonra 15 saniye içinde boşalma olur.

Fethi beyin hikayesi;

Fethi bey 30 yaşında erken boşalmayla ilgili sorun yaşıyor.

Partneri ondan şikâyetçi oluyor cinsel birleşmeden zevk almıyor, partneriyle beraber gelip yardım terapi görmek istediklerini belirttiler. Beraber değerlendirme yaptık.

Değerlendirme:

Aşağıdaki faktörler, herhangi bir cinsel işlev bozukluğunun değerlendirilmesi ile de ilgili olabilir:

1-  Eş faktörleri (örneğin eşin cinsel sorunları ve sağlık durumu);

 2 – İlişki faktörleri (örneğin, zayıf iletişim, cinsel aktivite arzusunda tutarsızlıklar)

 3-  Bireysel kırılganlık faktörleri (örneğin, zayıf beden imajı, cinsel veya duygusal istismar öyküsü), psikiyatrik komorbidite (örneğin, depresyon, anksiyete) veya stresörler (örneğin, iş kaybı, kaybedilme);

 4 – Kültürel / Dini Faktörler (örneğin, cinsel faaliyete yönelik yasaklarla ilgili engellemeler; cinselliğe karşı tutumlar); ve

5-Prognoz, Seyir veya Tedavi İle İlgili Tıbbi Faktörler.

Fethi beyin, Erken boşalma sebebi ise İlişki faktörlü çıktı.

Erken boşalma sorununu çözebilmek için partnere ve esinize ihtiyaç vardır. Tedavi edilebilmesi için sabır,  kararlılık, istek ve heyecan olmalıdır. Erken boşalma problemini çözebilmek için cinsel terapi uzmanından yardım almadan probleminizi çözemezsiniz.

Fethi beyin sorunu, değerlendirmeden sonra tedavi yolu çizip 8 seansta çözüldü.

Sizin de sorunlarınız varsa Cebrail Mah. Atatürk Cad. Ayça Apartmanı No:33/1 Antakya Hatay  adresimize gelin Koza Aile Danışmanlık Merkezinde Selda Fırıncıoğulları ile sorunlarınızı birebir konuşalım. Bana 0536 269 86 00 nolu hattan da ulaşabilirsiniz.