logo

reklam

“KÖTÜ ALIŞKANLIKLARI BIRAKALIM DEMİYORUM, HİÇ BAŞLAMAYALIM”

 

 

Samandağ Boran Bisiklet Spor Derneği Yeşilay haftası dolayısıyla bisiklet etkinliği düzenledi. Samandağ Boran Bisiklet Spor Derneği Başkanı Özlem Fırıncıoğulları BERRAK, Yeşilay’ın 5 Mart 1920 tarihinde kurulduğunu hatırlatarak her yıl, mart ayının ilk haftasının Yeşilay haftası olarak kutlandığına dikkat çekti.

Dernek Başkanı Berrak, “bu haftanın amacı, insan sağlığına, hayatına zararlı olan uyuşturucu, alkol sigara ve diğer bağımlılık yaratacak maddeler hakkında toplumu bilinçlendirmek, bu maddelerin kullanımının önüne geçmektir.

Bilindiği gibi sigara alkol ve diğer sözde keyif verici maddelerin, aslında kısa süreliğine yalancı bahar gibi insanları geçici tatmin ettiğini zantesek de, orta ve uzun vadede yaşam kalitemizi düşürdüğünü görebiliriz.

Kötü alışkanlıkları olan insanın ruh halleri de, çeveye verdikleri durum da kötü olur. Ayrıca sözde keyif veren maddeler insan hayatına geri dönülmez oranlarda zarar verir. Verilen zararları karşılamak için, sağlık sorunlarına harcanan para hepimizin cebinden çıkararak, bu sağlık harcamalarına aktarılmaktadır. Dolayısıyla stresli ve mutsuz bireyler oluşturmaktadır.

Gençlerimizin ilerdeki yaşamlarında bağımlı oldukları herşey için, yakalanacakları hastalıklar, basta kanser olmak üzere; kalp rahatsızlıkları, damar tıkanıklığı, nefes darlığı, cilt rahatsızlıkları gibi hastalıklara zemin hazırladıklarını bilmemiz gerekir.

Biz Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulubu olarak, Yeşilay Cemiyeti ile gönül birliği kurup, bu bisiklet etkinliğini düzenledik. Sözde keyif veren maddelerin sinsice zararlarına dikkat çekerek, bisiklet turu etkinliğimizin vesile olmasını temenni ediyoruz.

Geç olmadan sağlıklı yaşamanın değerini bilelim, kötü alışkanlıkları bırakalım demiyorum! Hiç başlamayalım diyorum. Cildimize, cebimize, yaşamımıza zarar verecek şeylerden uzak duralım.

Sporun insan hayatında stresi yok edip mutluluk hormonları salgıladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Her etkinliğimizin kat kat artarak çoğaldığımızın açıklama yapmaktan daha çok etkili olduğunun bilinci ile bütün insanlığı selamlıyor, bütün halkımıza sağlıklı yaşam dilerken, ayrıca Yeşilay haftanızı kutluyoruz. Bu etkinlikte Samandağ Kaymakamlığı, Samandağ Belediyesi, Samandağ Emniyet Müdürlüğü Ve Trafik Ekiplerine, katılan herkese, Sponsorlarımız Mercek Gelinlik, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarına, Huzurtrans Ltd Şti, Yağmur Oto Yıkamaya ve doğal sponsorlarımız gazetecilerimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Samandağ 75. Yıl Parkı ile Çiğdede Mahallesi’nde bulunan Adem Nural İlkokulu arasında yapılan etkinliğe gençler yoğun ilgi gösterdi.

haber :ümüt sağıltıcı

foto:haber merkezi

 

Share
234 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?