logo

reklam

KOSGEB, KURSLARI SÜRÜYOR

Samandağ Belediyesi’nde Kosgeb işbirliğiyle gerçekleştirilen girişimcilik eğitimlerinin 36.sı gerçekleştiriliyor. Kosgeb desteklerinden faydalanmaya hak kazananların oranı da Türkiye ortalamasının üzerinde bulunuyor. Yaklaşık 200 işyerinin Kosgeb desteklerinden faydalanmaya hak kazandı.

Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile Ekim ayı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 30 girişimci adayın katılımıyla dün itibari ile başladı. Saat 10.00’ da Samandağ Belediyesi hizmet binasında bulunan Toplantı Salonunda başlayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, 11 Ekim tarihinde son bulacak.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde Kobi Danışmanı ve Girişimcilik eğitmeni Tansel Öter, girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında kursiyerleri bilgilendirecek.

Kobi Danışmanı ve Girişimcilik eğitmeni Tansel Öter, eğitimlerin 4 gün sürdüğünü, düzenli olarak kursa katılanların iş kurma sürecinde KOSGEB’in yeni girişimci desteğinden yararlanabildiğini ifade etti. Yeni girişimci desteğinden yararlanmanın koşullarına değinen Öter, kursiyerlerin 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı olduğunu söyledi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

 

Share
208 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?