ÜST REKLAM

logo

reklam
17 Ocak 2017

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR

CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, AKP’li Milletvekillerine erken seçim tehdidi yapılarak Anayasa oylamasında EVET oyu verdirtildiğini savundu.

Ertem Basına verdiği demeçte; ” ’Diz çökerek yaşamaktansa ayakta ölmeyi tercih ederim’ Emiliano Zapata

Erken seçim tehdidi; Muhalefet Partili bazı vekilleri bir daha listeye giremeyecekleri korkusuyla tehdit edip Anayasa oylamasında evet oyu vermelerini sağlamak amacıyla ve AKP’li bazı vekillere FETÖ kapsamından dolayı seçim olursa listede yerlerinin olmayacağı korkusunu yaşatarak Anayasa’yı Meclisten geçirmek amacıyla son günlerde Cumhurbaşkanı, MHP ve AKP Genel Başkanlarının sürekli dilindedir.

birol-ertem4

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak erken seçim tehdidiyle bazı vekillere boyun eğdirtmek isteyenlere, Siyasi şantaj yapanlara karşı yılmayacağız. Türkiye’nin geleceği için biz erken seçime hazırız. Bu bir güç savaşı değildir. Ülkemizin bekası, üniter yapısı, bölünmez bütünlüğü, demokrasimizin geleceği söz konusudur. Bu yapıyla gitmez ve bu yapı Türkiye’yi daha derin sorunlarla karşı karşıya getirecektir. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi “ Bir rejim değişikliğine kalkışmaktansa erken seçim kararına Cumhuriyet Halk Partisi olarak tam destek veriyoruz.”

Millet iradesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisine gelmiş tüm Milletvekillerine tehditlere boyun eğmemelerini tavsiye ediyorum. Çünkü korkunun ecele faydası yoktur”dedi.

 Haber-Foto:Haber Merkezi

Share
631 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?