KORKU TOPLUMU - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KORKU TOPLUMU

Bu haber 03 Nisan 2020 - 11:52 'de eklendi ve 986 kez görüntülendi.

Hazırlayan: Sami Aslan 

Bir zamanlar savaş korkusunun tutsağı haline getirilerek, insanları savaş meydanlarında kırdırıla kırdırıla tüketilmeye çalışılmış olan Osmanlı Türkiye’si bir yana, Bugünkü Türkiye açlık ve salgın hastalık korkusunun kucağına atılmıştır. Emperyalizmin oyunlarını ve bu oyunların yoğunlaştığı besin ve beslenmeye ilişkin kirli projeleri bütün açıklığı ile ortaya çıkarmak gerekir.

İnsanın biyolojik ve psikolojik yapısını iyi tanıyan, bilimsel bulgulara ve araştırmalara dayanarak geri ülke insanını hayâsızca sömürmeyi, kendi refah ve mutluluğuna dayanak yapan sözüm ona uygar ülkeler (ABD ve AB ülkeleri), insanlık için yüz kızartıcı sayılabilecek bir tutum ve anlayışın temsilcileri haline gelmişlerdir. Büyük şair Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı’nda bu emperyalist ülkeler için ; “ Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar.” tabirini kullanmıştır. Mehmet Akif’in ne kadar haklı olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz.

Dünya nüfusunun üçte ikisini aşacak kadar kalabalık bir kitleyi önce savaş ve daha sonra açlık ve hastalık korkusu ile uyuşturarak, çıkarlarına tutsak eden yeni sömürgeciler, eski sömürgecilerden çok daha insafsızdır.

Bu emperyalist ülkelerle aynı çağda ve aynı Dünya’da yaşamak, toplum olarak varlık ve çıkarlarımızı koruyabilmek gerçekten çok zor bir iştir.

Tek çare olarak gördüğümüz hızla bilinçlenme ve örgütlenme geciktiği takdirde, kendilerinden saymadıkları toplumları; savaş, açlık ve son safhada biyolojik silahlarla(korona virüsü) yok edip, kökünü kazımaya kararlı görünen emperyalistlerden kurtulmak mümkün olamayacaktır.

Emperyalistlerle onların Türkiye’deki uşakları bozuk düzeni korumak ve çıkarlarını sürdürmek için bilim adamlarının kendiişleriyle uğraşmalarını ve bu konulara el atmamalarını arzu ediyorlar.

Halkımızın buğdayından pirincine, yemeklik yağından samanına kadar her şey dışarıdan ithal edilirken, kaynaklarımız, gücümüz ve enerjimiz alabildiğine

Sömürülmektedir.

Bu sömürüye göz yumdukları için ve bildikleri halde kamuoyuna açıklamadıklarından, bilim adamı olarak düzenden payını alanlara bilim adamı demek mümkün olur mu? Açlık ve biyolojik savaş zemini üzerinde gelişen hastalıklar, hastalıklı toplumu dünyanın en karlı ilaç pazarlarından biri haline getirdi.

Koronavirüs salgını bugünkü uygarlıkların gerçek yüzünü göstermeye devam ediyor. Yaklaşık 150 yıl önce emperyalizm aşamasına giren kapitalist üretim tarzı, artık insanlığın varlığını tehdit eden yaşamsal bir tehlikedir.

Sami Aslan
Sami Arslandeneme@deneme.hotmail.com
afdah.info

voir films