logo

reklam

KORKMAZ’IN, İSMİ DAHA TEMİZ BİR YERE LAYIK…

İlçemiz Ali İsmail Korkmaz Köprüsü’nün eski adı ile Favvar köprüsünün şuan ki görüntüsü İlçemiz vatandaşlarının dikkatini çekti. Konu üzerine şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, “Ali İsmail Korkmaz’ın ismi daha güzel ve daha temiz bir yerde olmalı. Bu isim, bu kirli manzaraya hiç olmamış ifadelerinde bulunarak bir açıklamada bulundular.

İlçemiz sakinleri; Bu köprünün içler acısı hali Samandağlı vatandaşlar kadar, şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin de dikkatini çekmektedir. Bu durum bizi oldukça rahatsız etmektedir.

Derenin bakımsız, kirli sularla, çöplerle ve kontrolsüz bitki örtüsüyle kaplı olması üstelik şehrin girişinde olup Samandağ’a gelen herkes tarafından bu çirkinliğin görülmesi turizmde iddialı olmak isteyen bir kente hiç yakışmamaktadır. Merkeze gelmek için her gün istisnasız bir şekilde kullanmakta olduğumuz köprünün neden bu kadar bakımsız ve kirli bırakıldığı konusu düşündürmedi değil.

Derenin üzerinde yer alan köprünün isminin Ali İsmail Korkmaz köprüsü olması da ayrı bir ironi konusudur. Şöyle ki Ali İsmail’in isminin bu kadar kirli bir köprüye verilmesi de hiç doğru değildir. Bu konuda yetkililerin dereyi bir an önce ıslah etmeleri gerekmektedir ve derenin Ali İsmail ismine yakışır bir görüntüye kavuşturulması gerekmektedir.

Haber – Foto: Hasan Dadük

 

 

 

Share
237 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?