KORKACAK NEYİNİZ VAR Kİ; GÜVENLİKÇİ ÜSTELİK 'SİLAHLI' ALACAKSINIZ ! | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KORKACAK NEYİNİZ VAR Kİ; GÜVENLİKÇİ ÜSTELİK ‘SİLAHLI’ ALACAKSINIZ !

Bu haber 07 Şubat 2017 - 8:53 'de eklendi ve 48 kez görüntülendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sayın Başkan, şayet psikoloji biliminden zerrece anlamış olsaydım çocukluğunuzu, genç delikanlılığınızı irdelemek isterdim. Size ‘açık mektup’ yazma düşüncem, geçtiğimiz Cumartesi günkü bir Yerel Gazetede 23 Şubat 2017 tarihinde yapılacak olan ‘’Silahlı özel güvenlik 3 kişi’’ ilanınız ile ilgili oldu. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Başkan seçildiğinde ‘’Sosyal Belediyecilik’’ demiştiniz. Şimdi ne oldu da o sosyal tarafınız, antısosyal oldu da kendinize ‘’Silahlı 3 güvenlikçi almaya gerek duydunuz. Kim sizi tehdit etti, ediyor da koruma alıyorsunuz.

Siz güvende değilseniz Samandağ halkı mı güvende?

Sizi seçen, oy vermiş Samandağlının bilmesi gerekmiyor mu sizi kim, kimlerin tehdit ettiğini? ‘’Şeffaf, eşitlikci bir belediye başkanını kim neden tehdit etsin, endişeniz niye ? Bu denli ısrar edip sormamın nedeni ‘’3 silahlı güvenlikçiye ödenecek para bizim, tüm Samandağ esnafının vatandaşının cebinden çıkacak olmasıdır.

Haklı olarak soruyoruz! Kimden korkuyorsunuz? Düşmanınız kim?

Kimin tavuğuna ‘KIŞ’ demiş olabilirsiniz ki? Kaldı ki biz sizi çok iyi meslek erbabı, iyi bir Veteriner biliriz. Tavuğu da, Sarı civcivi de korur, ayağı kırık köpeği tedavi eder muhabbet edersiniz ! yanılıyor muyuz yoksa?

Acaba diyorum Sayın başkan, Çocukluğunuzun geçtiğini tahmin ettiğim Samandağ sonra Elazığ’da okuduğunuz Fakülte ve kat ettiğiniz onca yokuşlardan sonra Belediye Başkanlığına gelmiş olmanızdan kim, kimler rahatsız ki silahlı korumaya ihtiyaç hâsıl oldu?

Yeteri derece de kapitalist çevrelerin çıkarlarını koruyamadınız da, hemencecik düşmanlar mı peydahlandı karanlık dehlizlerden !… Fırsat bu fırsat deyip çevrenizde ne kadar yaralı parmak varsa bi güzel bandaj çekip iyileştirdiniz, paylaştınız bölüştünüz de bir parmak dışarıda kalıpta size mi kastedip içerledi acaba?

Hani kanadı kırık bir serçeyi alıp göğsüne bastıran, gecenin bir yarısı miyavlayan bir kedinin karnını doyurmak için uykusunu bölen, rengine diline bakmaksızın bir çocuğun saçlarını okşamaktan haz alan, ‘’kendinden vermeyi’’ ve zor durumda olanların yardımına koşmayı ‘’insanım’’ diyebilmenin  ‘’olmazsa olmazı’’ bilen Sayın Başkan!  Siz bizim yeryüzü şairi dediğimiz Nazım Hikmet’ten iki dize bile okuyabilirdiniz.

‘’Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve

Bir orman gibi kardeşçesine…’’

Dudağınıza yayılan tebessümün sizi dünyanın en dürüst Başkanı yaptığına haklı olarak inandırabilirdiniz…

Daha ileri gidip, ‘’Kapitali’’ merak eder, bir kucak sakalıyla Engels’i yedi yaşında bir çocuğa benzetip, Prudonun ‘’ Mülkiyet hırsızlıktır’’ veciz deyişine bir kahkaha atar mıydınız?

Pek çok insanı rahatsız edip, Samandağ halkının malının mülkünün üstüne çöreklendiğinizin siz de farkındasınız ki ‘Silahlı özel güvenlik 3 kişi’ ihaleye çıkardınız. Nazilerin, hani şu meşhur ölüm kamplarında, ilericileri, devrimcileri, Çingeneleri, Yahudileri… Yani kendilerinden olmayan herkesi fırınlarda yakarken, çığlıkları bastırmak için Wagner’in müziğini yüksek sesle çalan SS şeflerini, işgal planları yaparken Beetowen dinleyen Hitleri anımsatıyorsunuz desem çok mu ağır gelir, ağır gelir de bir gün o silahlı özel güvenlikçileri üstüme mi salarsınız…

Ne ben, ne de insanlık size yalvarmayacak ! Adınız Samandağ tarihine yazılacak yazılmasına da nasıl yazılır bari o kadarını da ben söylemeyim; hoş çevrenizde o kadar çok danışman, bilgi küpü insan var ki tarih yazmak neyime benim.

Bir gün, sokaklarımızda Brahms ve Wagner çalınan insanlığın ortak dünyasına düşerse, size soframızda yer açmak, ‘hoş geldiniz’ demek isterdi insanlık, Sayın Başkan. Yanlız İnsanlığın bir şartı var. Lütfen ellerinizi yıkayın.

Ümit Sağaltıcı

 

Avatar
Ümit Sağaltıcıdeneme01@hotmail.com
afdah.info

voir films