“KOOPERATİFÇİLİK, BİRLİKTEN DOĞAN KUVVETTİR” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“KOOPERATİFÇİLİK, BİRLİKTEN DOĞAN KUVVETTİR”

Bu haber 29 Mayıs 2020 - 16:38 'de eklendi ve 565 kez görüntülendi.

Samandağ Belediyesi Meclis Üyesi Atiye Sönmez Erdoğdu, kooperatiflerin sosyal ve kültürel ihtiyaç ve istekleri karşılamak üzere gönüllü olarak bir araya gelen insanların oluşturduğu bir teşkilat olduğunu ifade etti.

“Tek Başınaysan, Ekonominin Çarklarında Öğütülürsün; Birlik Olursan, Çarkları Sen Döndürürsün!” sözüyle kooperatifleşmenin birlik olma yolundan geçtiğini belirten Meclis Üyesi Erdoğdu; “Kooperatifler”, ortak ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaç ve istekleri, müşterek sahip olunan ve demokratik olarak kontrol edilen bir işletme yoluyla karşılamak üzere gönüllü olarak bir araya gelen insanların oluşturduğu özerk bir teşkilattırlar.

Toplumsal kalkınmayı geliştiren ve ticari işletmeler için temel sağlayan özgün bir modele dayanan kooperatifler dünya üzerinde tüm ülkelerde, birçok farklı biçimde ve tüm sektörlerde faaliyet gösteriyorlar.

Kooperatifleri ve üretici birliklerini güçlendiremezsek, üretici ile tüketici arasında 5 kata varan fiyat farkını düşüremez, arz-talep dengesini koruyamayız.

Tarımda örgütlenmeyi sağlarsak, üretici de tüketici de kazanır. Kooperatiflerin ülkemizde istenilen seviyeye gelebilmesi için kooperatifleşme teşvik edilmeli, kooperatifler mali yönden güçlendirilmeli ve desteklenmelidir. Kooperatifçilik, Birlikten Doğan Kuvvettir” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı