ÜST REKLAM

logo

reklam

“KONUMUZ VE GEREĞİMİZ DÜNYA BARIŞI OLMALIDIR”

  

Samandağ Eğitimsen: Bugün konuşmaktan korkanlar, yarın düşünmekten de korkacaklardır…

Samandağ Eğitimsen Temsilciliği Yönetim Kurulu, hafta sonunda düzenlediği basın açıklamasıyla, ‘ Yarınların Barışını, şimdi üretenlerin emekçilerin cesaretiyle, örgütlü mücadelesiyle mümkündür’ dedi.

Eğitimsen Yönetim Kurulu; “barış ve kardeşlik temennilerinin, dileklerin havada kaldığı bir coğrafyada yaşamaktayız..
Düşük yoğunluklu üçüncü dünya savaşının yaşandığı coğrafyamızda, sözde barışı savunan, koruması gereken devletler ve uluslararası örgütlerin savaş kışkırtıcısı, savaş destekçisi olduğunu görmekteyiz.

Bugün en bariz şekilde bunu Myanmar, Filistin, Irak Suriye’de ve Yemen’de görüyoruz. BM kurumsal olarak üç maymunu oynamaktadır. Ortadoğu’yu ve dünyanın her bir köşesini kana bulayanlara silah desteğini yine BM’e üye olan devletler (özellikle de daimi güvenlik konseyi üyesi) devletlerin kendileridir.
Gelinen bu noktada dünya barışını tesis edilememesinin günahı sadece BM in değildir. Birinci Dünya savaşının bitmesinin üzerinden geçen 100 yıl sonra yine aynı yerdeyiz. Yaşanan bunca çatışma ve acılardan sonra Ancak ve ancak dünya halklarının eşitlik ve özgürlük temelinde örgütlü gücü ve mücadelesi barışı getirecektir. Bu uğurda ne bedeller ödenirse ödensin gün gelecek Enternasyonalizmin ruhu ve halkların mücadelesinin tüm Dünyaya Barışı getireceği umudunu koruyoruz. Bu umudu örgütlü mücadelenin büyüteceğine inanıyoruz. Kazanımlarımızı geliştirip, çocuklarımıza yaşanılabilir, barış dolu, aydınlık bir dünyayı bırakmak, hangi iş veya meslek mensubu olursak olalım, hatta işsiz olalım, bizlerin günlük mücadele konumuz ve gereğimiz dünya barışı olmalıdır. Yarınların Barışını, şimdi üretenlerin emekçilerin cesaretiyle, örgütlü mücadelesiyle mümkündür” dedi.

Haber – Foto: Ümit Sağaltıcı Dadük

Share
249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?