KONUMUZ AŞIRMA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

KONUMUZ AŞIRMA

Bu haber 25 Ekim 2019 - 8:44 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.

Şehir Merkezinde kain dava konusu parsellerin durumunu öğrenmek maksadıyla bilgi edinme yasası çerçevesinde Samandağ Belediyesi’nden resmen bilgi istedim. Belediye cevabi yazısında Söz konusu parsellerin Pak + otopark olarak şehir imar planında tanımlandığını, konuya ilişkin İmar planı tadilatı yapılmadığını ifade etti.

Konuyu Samandağ Kaymakamlığı aracılığı ile sordurdum. Kaymakamlık makamına aynı bilgi verildi.

Hatay Valiliği aracılığı ile konuyu sordurdum. Yanıt aynı oldu.

Parsellerin güncellenmiş imar planı çıktısını aldım. Dava konusu parsellerin 75. Yıl parkı olarak Şehir İmar Planında tanımlandığını gördüm.

Uzay Fotoğrafına baktım. Aynı şekilde park olarak tanımlandığını gördüm.

Samandağ Belediyesinin 01.07.2016 tarih ve 97 sayılı meclis kararında dava konusu parsellerin 75. Yıl parkı olarak tanımlandığı belirtilmiştir.

Bunun adı aşırma değil de ne olabilir İşin içinde birden fazla uç unsur olabileceğini düşünüyorum

Benzer aldatıcı bilgi Çevre ve şehircilik bakanlığına sunulmuştur.

Belediyenin son yazılarında parsellerin yeşil alan olduğunu kabul ediyor. Kapalı yer altı otoparkı: ‘’PLANLI ALANLAR TİP İMAR YÖNETMELİĞİ 19. Maddesi 3.FIKRASINA İSTİNADEN YAPTIKLARINI İFADE ETMEKTEDİRLER.

Sözü edile yönetmeliğin bu maddesi; Çere ve Şehircilik Odası tarafından İdari yargıya götürülmüştü. T.C. Danıştay Altıncı Daire Esas No: 2017 / 4783 kayıtlı kararıyla iptal etmiştir.

Samandağ Belediyesi’nin geçmiş yönetimiyle şimdiki yönetimini; haksız, hukuksuz, kanunsuz tasarrufta bulunmayı zorlayan etken nedir?

Bence bunun adı kanunsuz aşırmadır.

Bu aşırma olayının kamuya verilen zararı, buna neden olanlardan tahsil edilir. İdarede süreklilik esastır prensibine göre, yeni yönetim de eski yönetim kadar sorumludur.

Asaf Hişmi