ÜST REKLAM

logo

reklam

“KOMŞUDA SAVAŞIN BİTMESİYLE HATAY ÇOK FARKLI BİR KONUMA GELECEK”

    

2015 yılının Şubat ayında kurulan Hatay Kent Konseyi, toplantı gerçekleştirdi. Hatay Kent Konseyi Başkanı hemşerimiz  Dr. Nevide Kimyon’un başkanlığında gerçekleşen toplantıya, konsey üyelerinin yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Maden de katıldı.

Hatay’da komşu ülkedeki yaşanan savaş ortamı ve Ortadoğu’daki kaos ortamının Hatay’ı olumsuz yönde etkilediğini belirten HBB Genel Sekreteri Mehmet Maden, komşu ülkedeki savaşın bitmesiyle Hatay’ın çok farklı bir konuma geleceğini belirtti.

Hatay Kent Konseyi nin faaliyetleri anlatarak gündemi açan Kimyon, meme kanseri ile ilgili bilinçlendirme çalışmalarına değindi.

Meme Kanseri ile ilgili bilinçlendirme çalışmalarının sunumundan sonra EXPO 2021’in ilimizde yapılacak olmasının ve Hatay’a olumlu katkılarının da görüşüldüğü toplantı da Kent Konseyi Başkanı Dr.Nevide Kimyon;  Hatay’ın prestiji ve dünyaya tanıtılması amacıyla gerçekleştirilecek olan EXPO 2021’in Hatay’ın ulusal ve uluslararası arenada hak ettiği değeri bulmasına önemli katkılar sağlayacağının altını çizdi.

Dr. Kimyon, “Yeşil ve çevre duyarlı bir dünyada yaşamak ve doğanın güzelliklerini paylaşmak her ilin hakkı olduğu gibi bu hak Hatay ilimizin de hakkıdır. Bahçecilik EXPO’su ile başvurduğumuz projeyle 3500 bitki çeşidinin 800’ü tıbbı aromatik bitkiler olmak üzere 300’ü de endemik bitkimizi de burada en güzel şekilde tasvir edeceğiz. Bu dev organizasyonda ilimiz ulusal ve uluslar arası anlamda tanıtılmış olacak. Aynı zamanda halkımız için eğitim ve eğlence alanı oluşturmuş olacağız. EXPO 2021 ile ilimize dünyanın her yerinden yatırımcılar davet edip hem ülkemizi tanıtma fırsatı bulacağız hem de farklı şirketlerin katılımını sağlayarak pazarlarımızı genişleterek marka kent haline geleceğiz. Bu proje ile yakından ilgilenen ve sonunda EXPO 2021’i şehrimize getirerek yaklaşık 2,5 milyon turistin de Hatay’a ayak basmasına vesile olacak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.     Haber-foto:Ümit sağaltıcı

Share
661 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?