KODLAMA ÖĞRENİYORLAR! | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KODLAMA ÖĞRENİYORLAR!

Bu haber 06 Kasım 2019 - 8:47 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

Anasınıf ve kodlama mı demeyin;

2018 – 2019 eğitim öğretim yılı içinde Akdeniz İlkokulu Anasınıfı Öğretmenlerinden Derya Şahinoğulları, yaptığı 4 etwinning projelerinden 4 ulusal kalite etiketi ve 2 Avrupa kalite etiketi alarak ilçemizde bir ilke imza attı.

Peki nedir bu Etwining projeleri? Konu ile ilgili görüştüğümüz başarılı öğretmen Şahinoğulları, konuyu şöyle özetledi; “Avrupa ve Türkiye’deki okulların aynı zamanda uyguladıkları etkinliklerden oluşur. Kalite etiketi alabilmek için bütün kriterleri yerine getirmek ve milli eğitimin müfredatına uygun olarak uygulamak gerekmektedir.

Kodlama haftası ise Avrupa ve Türkiye’de kodlama farkındalığı yaratmak için 5-21 Ekim tarihleri arasında bütün üye ülkelerle kodlama çalışmaları yapılıyor.

Biz de Hatayilikodluyor ve projelerimle ilgili kodlama çalışmaları yaptık.

Anasınıfında problem çözme becerilerini geliştiren oyunlarla başlayarak sonra da akıllı tahtayı kullanarak kodlama etkinliklerine devam ediyoruz.

Kodlama bilgisayar yazılımının ilk evresi. Çocukların o yönde eğitilmesine yönelik çalışmalar yapıyoruz

Bilgisayar programlama çalışmaları gibi. Ama bizimki küçük yaş olduğu için en basit şekilde veriyoruz.

2019-2020 eğitim öğretim yılı için de gene farklı dört proje ile çalışıyoruz.

Autumn at my school, Doğayı kodluyorum, stemle okuyorum, hikaye çantamdaki dünya 2 ve let’s teach and LEARNSTEM projeleri. Bu projelerin çocuklarımızın geleceğine ışık olması temennisindeyiz. Yeni nesil hızlı öğreniyor. Geleceklerine doğru yön vermek bizim ve ebeveynlerin asli görevi. Bunun için çalışmalarımız aralıksız sürecek.” 

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films