logo

reklam
06 Mart 2018

KKTC HEYETİ’NDEN HGC’YE ZİYARET

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre ve beraberinde ki heyet bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sınırımızı bölücü terör örgütlerinden temizlemek üzere sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek için Hatay’a geldi.

Kalabalık bir grup ile Hatay’a çıkarması yapan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Heyeti Hatay Valisi Erdal Ata’yı ziyaretin ardından Anıta çelenk koyarak Sırasıyla büyükşehir belediye başkanı Doç Dr Lütfü Savaş ve Şehitlik ziyaretinin ardından , Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret etti. Heyeti HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yöneticiler ve kalabalık bir gazeteci topluluğu karşıladı.

Birçok Milletvekilinin, Belediye Başkanının, Siyasi Parti Meclis Üyelerinin, Şehitler ve Gaziler Derneğinin, Mücahitler Derneğinin, Ahıska Türkleri Derneğinin, Kıbrıs Türk İslam Kültür Cemiyetinin, Muhtarlar Birliğinin ve daha birçok dernek ve odalarının da içerisinde bulunduğu KKTC heyetini temsilen konuşan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre Hatay’a Zeytin Dalı Harekâtı’na destek için geldiklerini belirterek “bizde 1974’te Mutlu Barış Harekâtı ile karşılaşmıştık ve bu harekât ile özgürlüğe kavuşmuştuk. Daha sonra bu barış harekâtı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurduk. Orada çok şehitlerimiz vardı burada da var. Bir Ülkenin bağımsız olabilmesi için mutlaka şehitleri ve gazileri olması gerekir. Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Mehmetçiklerimiz en kısa sürede Afrin’e ulaşacaktır ve bu Zeytin Dalı harekâtı bu topraklara barış getirecektir. Bizim Barış Harekâtımız nasıl bir işgal harekâtı değildi, Afrin’e yapılan işgal hareketi değildir. Ama Türkiye’nin güveliğini tehdit eden her türlü bölücü terör örgütüne karşı yaptığı mücadele başarı ile sonuçlanacaktır. Türk ordusu güçlü ise Türkiye güçlü ise bölge de istikrar sağlanır. Bu bölgede Fransız, Amerikan, İngiliz, Rus askerleri var. Bu bölgede meydana gelebilecek olaylar Türkiye’yi yakından ilgilendirmektedir. Okyanusların ötesinden gelen bu bölgeye gelenler daha dikkatli olmalıdır. Türkiye’yi bölmeye yönelik her türlü harekete karşı elbette Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gerekeli cevabı vermektedir, verecektir de. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi hiçbir yabancı ülke bir başka millete bağımsızlık, özgürlük ve egemenlik vermez. Bize bu vatan topraklarını Aziz Şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz hediye etmişlerdir. Yaşasın Anavatanımız Türkiye, yaşasın Türk Milleti, yaşasın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yaşasın Mehmetçiklerimiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ise, yapmış olduğu açıklamada yavru vatandan buraya kadar gelerek bizlere vermiş olduğunuz destek den dolayı teşekkür ediyoruz, Afrin de şehit düşen kahraman askerlerimize Allahtan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum dedi. Açıklamaların ardından karşılıklı plaketler verilerek ziyaret anısına hatıra fotoğrafları çekildi.

Share
238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?