KIZMEDINYEN TÜRBESİ, KİRLİLİKTEN GEÇİLMİYOR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KIZMEDINYEN TÜRBESİ, KİRLİLİKTEN GEÇİLMİYOR

Bu haber 28 Haziran 2017 - 9:31 'de eklendi ve 421 kez görüntülendi.

 

 

İlçemize bağlı Mızraklı Mahallesi Sakinleri, bayramı buruk karşıladı. Bölgemiz halkının en önemli ibadet yerlerinden biri olan Kızma Dimyan Türbesi, bayram adaklarını yapmaya gelen vatandaşlarının sitemine maruz kaldı. Aday yapılaayacak derece çevre kirliliği olan Türbedaki kirlilik üzerine sitem eden vatandaşlar, ‘Samandağ belediyesini kınıyoruz. Daha duyarlı olmaya davet edıyoruz. Burası dünyada iki kapısı olma özelliğine sahip olan tek evrensel türbemiz. İbadet yerlerine saygı gösterilsin” ifadesinde bulundular.

Konu ile ilgili konuşan mahalleli, “çok söze gerek yok resimler her şeyi anlatıyor daha da kötüsünü çekmedik mide bulantısı olmasın diye. Hatay Park Ve Bahçeler Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi; Cidden sizler ne iş yaparsınız.? Bu çöpün yanı başı park diğer tarafı evrensel bir türbe.

Çok şey istemiyor bu halk sizden iki günde bir çöpleri alın. Bu lütuf değil ki yapmanız gereken bir görev.

Ne zamanki Belediye Başkanıyla türbe tartışması yaşadık ve geri aldık. Hizmet bitti, çöp arabası bile gelmez oldu.

Park bakım ve temizlik kimin alanı niye gelip gerekli bakım ve temizlik yapılmıyor? Yaz aylarındayız çöpler hemen kokuyor, çürüyor, kurtlaşıyor. Ve bu evrensel türbemizde günlük adaklar yapılıyor. Halk sağlığını tehdit eden bu tutumunuzdan derhal vazgeçin. Buranın hijyeni için gerekli çalışmalar hemen yapılsın. Mahallemizdeki hizmet yoksunluğunu bir nebze iyileştirin.

Hiç olmazsa evrensel türbemize gerekli ilgiyi verin, bu zenginliği koruyun” ifadelerine yer verdiler.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı