KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI!

Bu haber 22 Eylül 2020 - 8:51 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.

Covid – 19 sebebiyle azalan kan stoklarını vatandaşların desteği ile yeterli seviyeye getirebilmek için Kızılay kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenliyor. Kan Dostum Kampanyası’na çağrıda bulunan ilimiz Kızılay Hatay Şube Başkanı Kudret ÖZBAKIŞ, ‘tüm halkımızı kan ve kök hücre bağışına bekliyoruz” dedi.

Konuyla ilgili Kızılay Hatay Şube Başkanı Kudret ÖZBAKIŞ yaptığı çağrıda, “bu değerli ihtiyaca destek vermek hepimizin görevidir. Kamuoyunda farkındalık oluşturmak çok önemli bir adımdır. Covid-19’la mücadele döneminde kan vermenin daha da önemli hale geldiği bilinen bir gerçek. İhtiyacı olan birisine destek olmak tarif edilemez bir duygu. Bu kampanyalar bize bizi hatırlatan değerler. Toplumsal dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde siz değerli kan bağışçılarımızı Türk Kızılay Kan Bağışı Noktalarına davet ediyoruz.

Birlik olmanın tam zamanı.

COVİD-19 virüsü, kan bağışı işlemi ile size bulaşmaz. Türk Kızılay, diğer viral enfeksiyonlar da dahil olmak üzere bağışçılara hastalık bulaşına karşı tüm önlemlerini almıştır. Kan bağışı toplama faaliyetlerinde kullanılan malzemeler tek kullanımlıktır. Yanı sıra, çalışanlarımız da genel hijyen kurallarının yanında gözlük, maske, eldiven gibi kişisel koruyucu donanımlarla çalışmaktadır.

Gelin sizde 23 Eylül 2020 – Çarşamba Günü Türk Kızılay Hatay Şube Binasına gelin saat 12.00 – 18.00 sularında gerçekleşecek kan ve kök hücre bağışında bulunun; kahraman olun, bu güce siz de destek olun” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı