KİTAPSEVERLER BOTANİK’TE BULUŞTU - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

KİTAPSEVERLER BOTANİK’TE BULUŞTU

Bu haber 23 Ekim 2019 - 8:47 'de eklendi ve 334 kez görüntülendi.

İlçemiz yazarlarından Cumali Miçooğulları kitapseverlerle önce ki Pazar günü Botanik Kafe’de buluştu. Yoğun katılım ile gerçekleşen imza gününe çocuklar ve birçok yetişkin katılım gösterdi.

Yoğun ilgiyle karşılanan Miçooğulları çok mutlu olduğunu belirterek; “öncelikle hepinizin burada olması beni çok mutlandırdı. Burada bize bu güzel ortamı sağlayan sevgili Botanik Kafe sahiplerine teşekkürlerimi sunuyorum. Sizleri görmek beni ayrıca heyecanlandırdı. Hepinizin ayağına sağlık hepiniz hoş geldiniz. Kendimden bahsedecek olursam Samandağlıyım. Birçok şehir gezdim. Bu sadece Türkiye ile sınırlı değil yurt dışına da aynı şekilde.

Eskiden Babamız yurt dışında çalışıyor o zamanlar şuraya gideceğim buraya gideceğim gibi hayaller kurmak biraz ütopik şeylerdi. Hiç kolay şeyler değil.  O zamanlar Barış Manço’nun bir seyahat programı vardı. Çok severek izlerdim. Kendimi hep Amerika’da orada burada hayal ederdim. Bunun için ne yapmam gerekiyordu iyi bir bölüm okumam gerekiyordu. Üniversiteyi kazanmam gerekiyordu. Eğitimle bir yerlere geleceğimin farkındaydım. Bu şekilde bütçemi oluşturarak bugünlere geldik. İlk kitabımın tüm gelirlerini sokak hayvanları için bağışlamıştım. Bursunu sağladığım birkaç öğrenci var. Bu gibi bilgileri aslında basınla çok fazla paylaşmamaya dikkat ediyoruz. Çünkü reklam yapıyor algısı oluşmakta maalesef ki.

Size kitaplarımdan bahsetmek istiyorum. İlk Kitabım olan Miçolojik Dünya kitabım 2 sene önce yazdığım bir kitap. Bu kadar başarı sağlayacağımı hiç tahmin etmiyordum. Türkiye’de hala satışları devam etmekte. 2007 yılında dünya turuna başladım. Bugüne kadar 62 farklı ülke gezdim. Gezdiğim yerlerde başıma gelen ve gözlemlediğim her şeyi bu kitapta anlattım. Okurken sizde çok şaşıracaksınız. Gerçekten sıra dışı birçok olay yaşadım. Bazı ülkelerde 5 – 6 konu var ki gerçekten sınırları zorlayan mesela otostop yaparken kaçırıldığım olay, Etiyopya’da yanı başımda ölen bir kadının ölümünden sorumlu tutulmam gibi birçok olay var.  Kafam Bir Dünya adlı kitabımda geçen sen çıktı. Bu kitabında satışları çok iyi gidiyor. Bu kitapla ilgili yoğun bir program var bu sene.  Henüz okullarda tanıtımını yapmadı burası ilk olacak inşallah sizler uğurlu gelirsiniz. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı