KİTAP VE YAZARLAR, OKURLARLA BULUŞTU - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

KİTAP VE YAZARLAR, OKURLARLA BULUŞTU

Bu haber 07 Ekim 2019 - 11:12 'de eklendi ve 292 kez görüntülendi.

4 Ekim 2019 Cuma günü saat 14.00’da Hz. Hızır Parkı’nda Samandağ Belediyesi tarafından ilçede ilk defa düzenlenen “Samandağ Kitap Günleri” başladı. Birçok ünlü yazarın Katılımıyla gerçekleşen fuarda ayrıca Söyleşi ve müzik dinletileri de olacak. ‘Halkımıza güzel bir ortam yaratmaya çalışacağız. Önümüzdeki günlerde Samandağ kitaba doyacak’ diyen Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, hafta sonu etkinliği olarak herkesin mutlaka gezmesi gereken kitap fuarının 13 Ekime kadar açık olacağını duyurdu.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ın “Okuma Özgürlüktür” sloganı ile düzenlenen Kitap Günlerinde, İsmail Saymaz, Ataol Behramoğlu, Bekir Öztürk, Ahmet Eroğlu, Murat Ali Bilkay, Ali İbrahim Öz, Tolga Uluaydın, Erkan Karasoy, Köksal Aydın, Necla Karataş, Yılçay Atar, Serkan Emir’in yanı sıra, Hataylı Yazarlardan Güler Kalem, Murathan Çarboğa, Bahri Loş, Ferhat Zidani, Mehmet Mevlüt Bulanık, Necla Karataş, Mahmut Çetin Zorba, Çetin Kalkan, Şekip Güzelmansur, Yahya Harbelioğlu gibi yazarlar eserlerini sergiliyorlar.

İlçemiz Kaymakamı: Kitap medeniyettir, kitap dosttur …

Açılış sırasında konuşan İlçemiz Kaymakam Murat Kütük, “bugün Samandağ için güzel bir etkinlik için bir araya geldik. Samandağ’ımızda ben geldiğimden beri ilk defa kitap fuarı düzenleniyor. Kitap medeniyettir, kitap dosttur. Büyüklerimizin atalarımızın güzel sözleri var, her kütüphane bir hapishane kapatır. Kitap bu kadar değerli bir varlıkken, ilçemizde ilk defa yapılması büyük bir eksiklik. Bu eksikliği giderdiği için belediyemize, kültür işlerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah içerde güzel eserler göreceğiz. Hoşumuza giden kitaplar olursa alışverişimizi yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun inşallah bu bir ilke olur. Sayısını biz bile sayamayalım, teşekkür ediyorum”dedi.

“Biz gençlerimize özelikle biraz daha kitap okumalarını tavsiye ediyoruz”.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz ise, katılımcıları selamladıktan sonra “bu kitap fuarının Samandağı’mızın kültürüne katkı sunmasını umut ediyoruz. Sayın kaymakamımızın ifade etiği üzere kitap gerçekten medeniyettir. Kitap okuyan adamdan korkmayacaksınız. Dolayısıyla şu anda gençlerimiz maalesef bu teknolojinin gelişmesiyle birlikte okumaktan uzaklaştı. Ellerinde cep telefonu ile dünyayı takip etmeye çalışıyor. Ama ne cep telefonu nede internet, bilgisayar kitabın yerini tutamaz. Dolayısıyla biz gençlerimize özelikle biraz daha kitap okumalarını tavsiye ediyoruz. Bu fuarımızın da buna katkı sunmasını ümit ediyoruz.

Sayın İlçe Mili Eğitim Müdürümüz de buradayken şunu ifade etmek istiyorum. Okullarımızla bu konuda bağlantıya geçip öğrencilerimizin de stantlarımızı gezmelerini sağlarsak memnun oluruz. Biz kitap sevgisini aşılamak konusunda eğer bir katkı sunabilirsek yaptığımız iş amacına daha kolay ulaşmış olur. Ben katılan arkadaşlarımıza ve bu organizasyonda emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu fuarın Samandağ halkımıza gençlerimize hayırlı olmasını, katkı sunmasını temenni ediyorum” dedi.

Kitap Günleri’nin açılışına Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı  Abdullah Fatih Bildik, İlçe Emniyet Müdürü Duran Datlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Samandağ Belediyesi Meclis Üyeleri,  STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol üyeleri stantları gezerek, yazarlar ile sohbet ettiler.

Samandağ Kitap Günleri  4 – 13 Ekim tarihleri arasında her gün 10:00 – 22:00 saatleri arasında Deniz Sitesi  Hz. Hızır Parkı’nda açık olacak.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı