logo

reklam

KİRLİLİKLERİN ÇEVREYE VERMİŞ OLDUĞU ZARARLAR ANLATILDI

    

İl genelinde gerçekleştirilen, kapsamlı çalışmalar ile çevre sorunlarının minimize edilmesi çalışması Ulubatlı Hasan Ortaokul öğrencilerinin katılımıyla ilçemizde de gerçekleşti….

Mustafa Kemal Üniversitesi İngiliz Öğretmenliği Bölümü ve Samandağ Ulubatlı Hasan Ortaokul öğrencileri ile beraber sahilde bir araya gelen HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, Samandağ sahilinde görülen ve insanların neden olduğu kirliliklerin çevreye vermiş olduğu zararlar hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Sahillerden toplanan cam, plastik şişeler ve metal atıkların doğada çözünme sürelerinin uzunluğu hakkında da öğrencilere bilgi veren HBB ekipleri, insanların neden olduğu kirliliklerin tüm canlı yaşamları üzerinde ki olumsuz etkilerini anlattı.

Öğrenciler Sahilde Temizlik Çalışması Gerçekleştirdi

Mustafa Kemal Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği ve Samandağ Ulubatlı Hasan Ortaokul öğrencileri, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren mobil temizlik ekibi ile sahilde kirli bölgelerde temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

 

Share
241 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?