ÜST REKLAM

logo

reklam

KİRLİLİK YOK, YOKSULA DESTEK, DOĞAYA KAZANIM VAR!

Samandağ Belediyesi’den Doğa Dostu Girişim…

İlçemizdecadde ve sokaklarda hem çevre kirliliğine hem de görüntü kirliliğine sebep olan budanmış ağaç dalları, Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz tarafından ilçeye kazandırılan ağaç dalı öğütme ve parçalama makinesi ile sorun olmaktan çıkıyor.

Bu makine ile Samandağ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından budanan ağaç dalları, cadde ve sokaklarda çevre kirliliğine sebep olmadan öğütülerek daha az yer kaplayacak ve sokaklar daha temiz bir görünüme kavuşacak. Ayrıca, Seralardan çıkan domates, biber gibi sebze dalları öğütülerek bahçe toprağı ve gübre olarak geri kazandırılabilecek.

Ağaç dalı öğütme ve parçalama makinesinin bu faydalarının yanı sıra mevsimlik sebzelerin sezon sonu toplanıp vatandaşlar tarafından yakılarak imha edilirken çıkan dumanın çevreye ve doğaya zarar vermesinin önüne geçilmiş olacak.

İlerleyen süreçte ağaç dallarının öğütülmesi ile çıkan talaşın yardım amaçlı ihtiyaç sahiplerine verilmesi planlanıyor.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz,bu çalışma ile teknolojiyi kullanarak ilçeye daha kaliteli hizmet sunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek bu makinenin bütün Samandağ halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
78 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?