ÜST REKLAM

logo

reklam

“KİRALAR EL YAKIYOR, VATANDAŞI MAĞDUR ETMEYİN;

ADA (1)

İNDİRİM YAPIN!”

Ada İnşaat Emlak ve A.Ş, Milano Emlak Yetkilileri ve Samandağlı esnaf; krize ve doların tavan yapmasına rağmen ilçemizde kira fiyatlarının düşmemesinden, fahiş fiyatlarla kira talep edilmesinden dolayı mağduriyet yaşadıklarını belirttiler.

Samandağ Abdullah Cömert Alanı civarında kümelenen dükkanların sürekli aynı çeperde olmasından kaynaklı sıkışmanın yaşandığını ve buna bağlı kira fiyatlarının fahiş rakamlara yükseldiğini dile getiren esnaf, İstanbul, Antalya ve Adana gibi büyük kentlerde kriz olmasına rağmen dükkan sahiplerinin söz konusu illerde indirime gittiğini, vatandaşı ve esnafı mağdur etmemeye çalıştıklarını belirtirken bu durumun ilçemizde tam tersinin yaşandığını, kriz olmasına rağmen kira fiyatlarının yukarı çekildiğini söylediler.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan ve kira fiyatlarının yüksek olmasından şikayetçi olan vatandaşlar;  ”değerli Samandağ halkı, dolar 4 lira olmak üzere iken, piyasayı takip eden biz, gayrimenkul alışverişinin nabzını bilenler olarak sizlerle kira fiyatları ile ilgili bilgilerimizi paylaşmak istiyoruz.

Tüm Türkiye’de, İstanbul, İzmir ve Adana gibi illerde dükkan sahipleri kiracılarına kira desteği sunmak adına kriz yaşanmasına rağmen kira indirimine gidiyorlar. Tüm Türkiye’de ancak hayallerde görebileceğimiz daire, dükkan ve parsel fiyatlarında inanılmaz bir düşüş yaşanıyorken,  ne yazık ki Samandağ’da bunun tam tersi yaşanıyor” ifadesinde bulundular. .

İlçemizde indirime gidileceği yerde zam eklenmesine değinen konuşmalarında vatandaşlar; “ilçemizde dükkan sahipleri, Samandağ esnafına ne indirim, ne de herhangi bir destekte bulunmuyor.

Üstüne dükkan sahipleri gün boyu esnafın etrafında dolanıp, müşteri varsa ”maşallah” deyip indirim değil kiraya zam yapıp kirayı seneye yükseltme yoluna giriyor.

Gayrimenkul satışında da durum aynı. Hiç indirime gidilmiyor biz bu işi yapanlar ve ekmek kazanan İnsanlar olarak, bu yüksek fiyatlardan şikayetçiyiz.

Dolar yükseliyor, satım yapanlar hala yüksek fiyatlardan gayrimenkulleri satışa çıkartıyor. Alışveriş zaten döviz üzerinden geçekleşirken indirime gidilmesi gerek miyor mu? ” diyen esnaf, ”dikkatinizi çekmek isteriz ki Samandağ’da market, kasap ve manav gibi mecburi alışveriş yapılması gereken sektörler çalışıyor ancak mobilya mağazası, beyaz eşya, demirci, çimentocu, perdeci, züccaciye vb işyerleri maalesef çalışamıyor durumları içler açıcı değil. Lütfen esnaflarımıza sahip çıkalım. Kirada düşüş, satışta indirime gidilsin ki hem esnaf hem de müşterinin yüzü gülsün” ifadelerini kullandılar.

 

 

Share
769 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?