logo

reklam

“KİRALAMA DERHAL FESHEDİLSİN”

Özel Eğitim Kurumları Birliği, Samandağ Hizmet Vakfı’nın ilçede faaliyet gösteren Özel Eğitim Kurumlarının yok sayılarak, kiralandığını kamuoyundan öğrendiklerini vurguladılar. İlçede resmi olarak çalışan Eğitim Kurumlarına teklif bile sunulmadığının altını çizen Özel Eğitim Kurumları Birliği, açıklamalarında kiralamanın derhal feshedilmesi çağrısı yaptılar.

Haber Merkezimize hafta sonunda yapılan yazılı açıklamada, “Samandağ Hizmet Vakfı tarafından Dil Okulu adı altında halktan toplanan paralarla yaptırılan Vakıf Binasının, Özel Bir Kuruma kiralandığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Samandağı’nda resmi olarak faaliyet gösteren Özel Eğitim Kurumlarına teklif sunulmadan ve danışılmadan yapılan bu kiralama işini kınıyoruz.

Bin bir emek harcayarak ve ciddi yatırımlar yaparak alın terimizle oluşturduğumuz bu öğretim kurumlarına karşı Samandağ Hizmet Vakfı’nın yaptığı ve Samandağ Halkına ait olan bu binanın Temel Lise olmayan bir kuruma bu şekilde kiralaması etik olmamakla beraber kabul edilir bir durum da değildir.

Haksız rekabet ve kazanca yol açacak böyle bir kiralama usulünü Hizmet Vakfının yapması bizi derinden üzmüştür. Hizmet Vakfının ilçede faaliyet gösteren Özel Eğitim Kurumlarının yok sayılarak, Samandağ Halkına ait bu binanın bir yandaş / akraba olduğunu öğrendiğimiz birilerine peşkeş çekilmesi etik değildir. Kiralamanın derhal feshedilmesi konusunda hizmet vakfını göreve davet ediyor, süreci yakından takip ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
374 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?