KİMYON HUZUREVİ SAKİNLERİNİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KİMYON HUZUREVİ SAKİNLERİNİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Bu haber 14 Haziran 2017 - 9:10 'de eklendi ve 138 kez görüntülendi.

 

 

Hatay Kent Konseyi Başkanı Nevide Kimyon ve Kent Konseyi ilçe üyeleri, hafta başında Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleriyle bir araya geldiler.

Hem Ramazan Bayramı’nın hem de Babalar Günü’nün yaklaşması nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette Kimyon’a Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş da eşlik etti.

Yaşamlarına huzurevinde devam eden sakinlerin odalarını tek tek gezerek geçmişten gelen birikimleri ve tecrübeliyle birer hazine olan yaşlılarıla samimi sohbetler eden Kimyon, Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerinin taleplerini dinledi, notlar aldı. En kısa zamanda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın talimatları ile her türlü desteğe hazır olduklarını dile getirdi.

Sporun İnsan Hayatındaki Önemine Dikkat Çekildi

Ziyaret sırasında huzurevi sakinlerine, Türkiye’nin en büyük 2’inci kompleksi olma özelliğine sahip Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde görevli bir spor hocası tarafından günlük hayatlarında yapabilecekleri basit egzersizler gösterilerek sporun insan hayatındaki önemine dikkat çekildi.

Geleceğe Yol Gösteren Birer Hazine Olan Huzurevi Sakinlerinden Kent Konseyi’ne Teşekkür

Huzurevi sakinleri unutulmadıkları için çok mutlu olduklarını ve kendilerini yalnız bırakmayan Hatay Kent Konseyi’ne teşekkürlerini ilettiler.

Haber Merkezi